English Deutsch
IHA Wels (AT) - Dante Rakouský grand šampion ! (12 x foto)
Středa, 06.prosince 2017 06:36

Dante - Rakouský grand šampionrozhodčí: paní Maria Kavčič (SLO)
Ich DANTE Lady Bardotte - V1, CACA, CACIB, BOB
V neděli, 3.12.2017 se v rakouském Welsu konala mezinárodní výstava psů, na které Dante ve svých pěti letech, skvělým výsledkem a získáním Rakouského grand šampiona završil svojí aktivní výstavní kariéru, která byla nevídaná a mimořádná. Dante se předvedl na úctyhodných 51 výstavách, kde jej pousoudili rozhodčí ze 17 států. Stal se dvojnásobným grand šampionem, multišampionem, Mezinárodním šampionem krásy C.I.B, Mezinárodním výstavním šampionem C.I.E, před měsícem dosáhl na titul Světového vítěze. Jako jediný švýcarský honič doposud dokázal 4 x po sobě získat titul Klubový vítěz (2014, 2015, 2016 a 2017) !

Titulu Klubový vítěz si já osobně vážím nejvíc, neboť Klubové výstavy jsou prestižní akce, na kterých vzhledem k vysokému počtu posuzovaných jedinců (vždy kolem 40 psů a fen), se vítězem stává pes skutečně mimořádných kvalit. Ano, Dante je nejúspěšnějším švyckým honičem všech dob. Za zmínku také jistě stojí fakt, že Dante, byť není aktivně lovecky vedený pes, tak ve svých čtyřch letech na první pokus složil mezinárodní barvářské zkoušky v 1. ceně.
Proto bych chtěla mnohokrát poděkovat jeho majitelům Radce, Terezce a Romanovi Dudlovým za dlouholetou vynikající prezentaci naší stanice a za šťastný, pestrý život jejich milovaného Dantíka. Největší poděkování a obdiv však patří Terezce, která Dáňu dostala ve svých patnácti letech. Dnes je z ní již slečna, která svojí pílí, nadšením a také ochotou naslouchat mým radám, jej dovedla nejen mezi absolutní špičku švýcarských honičů, ale i mezi nejlepší zástupce VI. skupiny FCI, o čemž svědčí množství ocenění Best in Group - BIG.
S Dantem se tak úplně neloučíme, až dosáhne věku osmi let, tak se jistě ukáže ve třídě veteránů a do té doby jej budeme mít možnost vidět i vetřídě čestné nebo na výstavách jen tak pro radost.

Pro zajímavost, zde je shrnutí Danteho dosavadní úspěšné kariéry:

Světový vítěz 2017, Mezinárodní šampion krásy C.I.B., Mezinárodní výstavní šampion C.I.E., Český Grandšampion , Rakouský Grandšampion, Český šampion, Český junior šampion, Rakouský šampion, Slovenský šampion krásy, BIS -SVKCHŠH 2017, 5 x Národní vítěz, Vítěz Prahy, Vítěz speciální výstavy KCHŠH - 2014 a 2017, Klubový vítěz 2014,2015,2016 a 2017, Klubový šampion, Šampion ČMKU, 2x Alpensieger, Jubiläumssieger, Výborný, 35 x BOB, 6 x BOS, 2 x BOJ, 29 x CACIB, 42 x CAC, 2 x CAJC, VN1, BIG1, BIG2, 2 x BIG3, BIG4, BIG5 
lovecké zkoušky - BZH v 1. ceně

P.S.: Když si Dudlovi, tehdy budoucí páníčci a dnes již moji velmi blízcí přátelé, Dantíka jako štěňátko odváželi, tak říkali - paní Krtková, ale na výstavy chodit nebudeme. Přestože jsem věděla, že Dáník je velmi nadějné štěně, tak moje odpověď zněla - to nevadí, chci, aby měl šťastný život a byl milovaný. Milovaný byl  a je od prvního okamžiku, no a výstavy, jak vidíte....."člověk míní, život mění" Usmívající se.


na výstavě ve Welsu Dante - Wels mezi nejlepšími VI. skupiny FCI Dante - Wels Dante několik dalších fotek z jeho kariéry Dante - BIS Speciální výstava KCHŠH Dante - BIG Dante Dante - Klubový vítěz 2017 Dante a moje Viki - Světoví vítězové 2017 jeho první okamžiky v novém domově - takové to bylo štěňátko :)