English Deutsch
Banditto opět otcem - štěňátka v chs Aurita Kitta !
Pátek, 01.září 2017 06:13

Včera 31.8.2017, se krásné bernské mamince Bernadettě a našemu Bandittovi narodilo 8 nádherných, zdravých a plně standardních štěňátek - 4 pejsci a 4 fenky.
Banditto se tak ve svých šesti letech stal po sedmé otcem. V této chovatelské stanici si jej jako tatínka štěňat zvolili již po třetí. Není divu, že je o něj takový zájem. Je to náš nejúspěšnější, prověřený a neobyčejně krásný chovný pes. Toto nejsou jen planá slova, svým potomkům předává bezvadnou povahu, vitalitu a ušlechtilý tvar hlavy s nízko nasazeným uchem, tak jak předpisuje standard. Tato tvrzení dokládá i loňská účast jeho devíti potomků na klubové výstavě, kde všichni odešli se známkou "výborná". Tím se zatím nemůže pyšnit žádný pes. Jako jeden z mála nenese gen pro hnědou barvu, tudíž se po něm nemůžou narodit nestandardně hnědě zbarvená štěňata, to je tedy jeho další plus. Jeho rodokmen je plný nezapomenutelných předků, kteří byli skutečným přínosem v chovu tohoto neobyčejného plemene.
Maminka Bernadetta je elegantní fenka, které v žilách koluje po jejím otci francouzská krev. Aurita Kitta znamená v překladu  ušatá kráska. Ano, tato stanice je pověstná tím, že se zde rodí ta nejušatější štěňata, což je výsostnou ozdobou bernských honičů.
Jestli někdo z návštěvníků našich sránek přemýšlí o bernském štěňátku, tak zde na stránkách Aurita Kitta najdete kontakt na chovatelku Nikolu Füleky.
Z narození štěňátek máme nesmírnou radost Usmívající se.

Bernadetta a její kouzelná štěňátka berňáčci nádherná štěňátka náš Banditto - hrdý otec