English Deutsch
European Dog Show Wels - 4 x EVROPSKÝ VÍTĚZ pro nás !!! (24 x foto)
Úterý, 18.června 2019 11:30

moji Evropští vítězové - Viki, Leontýnka a BastienVe dnech 14.-16. června se v rakouském Welsu konala hlavní kynologická událost tohoto roku - EVROPSKÁ VÝSTAVA PSŮ 2019. Přihlášeno bylo přes 20 000 psů ! Naší stanici fantastickým způsobem prezentovali : za bernské honiče Leontýnka, za lucernské honiče Bastien a za švycké honiče Viki s Dantem. Všichni jmenovaní se stali EVROPSKÝMI VÍTĚZI !!!

Posuzoval vážený rozhodčí pan Wolfgang Schirmer z Rakouska.

LEONTINE Lady Bardotte - V1, BOJ, EVROPSKÁ VÍTĚZKA ml.
Jch BASTIEN vom Glichenberg - V1, CACA, CACIB, BOB, EVROPSKÝ VÍTĚZ
Ich DANTE Lady Bardotte - V1, CACA, CACIB, BOB, EVROPSKÝ VÍTĚZ
Ich HEDVIKA Lady Bardotte - V1, CACA, CACIB, BOS, EVROPSKÁ VÍTĚZKATato výstava patří do řady těch nezapomenutelných a ještě dnes vstřebáváme šťastné okamžiky, které nám naši milovaní pejsani připravili.
Nyní se vrátím k průběhu výstavy. Před samotným posuzováním, které začínalo v deset hodin, pan rozhodčí Schirmer spolu s předsedkyní Rakouského klubu honičů paní Andreou Bartak-Freese učinili milé a přátelské gesto. S každým vystavujícím se šli osobně pozdravit a krátce popovídat. Paní Andrea Bartak-Freese ještě každému předávala pozornost od rakouského klubu a to láhev vína s etiketou honiče. Nám vystavujícím tak vytvořili pohodovou atmosféru a za to vše jim patří velké díky. Poté začalo samotné posuzování, které pro nás mělo radostný průběh se strhujícím závěrem našich fenomenálních švyckých honičů Danteho a Viki.
Leontýnka nastoupila poprvé ve třídě mladých a roztočila kolo štěstí. Jako první převzala pohár za Evropského vítěze a my pak už přebírali jeden za druhým. Mám z ní radost neboť výstavní ruch jí z míry nevyvádí.
Bastien nastoupil v mezitřídě a předvedl se jak se na evropskou úroveň sluší a patří. Pan rozhodčí chválou nešetřil a několikrát v kruhu pronesl, že je to - sehr schön Hund (velmi krásný pes). Bastien se narodil ve Švýcarsku a tak nám záhy ve schránce přistála srdečná gratulace od jeho chovatele pana Hansjörga Wicki.
Viki, tak ta si zaslouží pár vět navíc. Do kruhu poprvé vkročila ve svých čtyřech měsících a dnes jí jsou čtyři roky. Na žádné z výstav doposud nenašla svojí přemožitelku a jinak tomu nebylo ani nyní. Samozřejmě, že takový den jednou přijde, ale se svojí neuvěřitelnou výstavní kariérou se nebude muset za nic stydět. Na tu se můžete podívat zde. V pohybu předvedla svůj pověstný lehký a pravidelný krok a v postoji svojí sošnou eleganci. Na výstavách se nehodnotí jen exteriér a předvedení, ale také povaha. V každém jejím pohledu se zračí její vlídnost, klid a něha. Toho si všiml i pan rozhodčí a doslova pronesl, že je "šmajchl"....zkrátka mazel. Titul evropské vítězky naší krásnou Viki neminul.
Dante, tak ten se už jen postaral o pověstnou třešničku na dortu. Ve svých sedmi letech předvedl dechberoucí dynamický běh a precizní předvedení. Dante je doposud naším nejúspěšnějším švyckým honičem a právem si vítězství zasloužil. Tímto bych také chtěla poděkovat jeho majitelům a zároveň mým nejbližším přátelům rodině Dudlových za jejich sedmiletou vynikající prezentaci naší stanice, které si nesmírně vážím.
Naše milá handlerka Josefína Šoltésová, tentokrát před sebou neměla vůbec lehký úkol a taktéž jí patří poděkování za výsledky, kterých jsme dosáhli. V jejím případě nejde jen o pouhé předvedení svěřeného psa, ale naší partičku má ráda a tak k nám přijela už den před výstavou.
Závěrem - bylo to krásné a stálo to za to Smějící se Na závěrečné soutěže jsme nečekali, neboť doma na nás čekala naše nastávají maminka Bettynka, kterou svědomitě hlídal můj syn.

Leontýnka   v pohybu Josefka přebírá pohár pro Leontýnku o BOB o BOB Bastien v pohybu v postoji Bastien - Evropský vítěz Viki vbihá do kruhu její pohyb země se dotýká jen jedním polštářkem Viki - Evropská vítězka Dante a Viki o BOB Dante v pohybu skvělá kondice v sedmi letech Viki a Dante - Evropští vítězové závěrečné focení Evropských vítězů (čtvrtá zleva Meira Bohemia Hill) naši s paní Andreou Bartak Freese a ještě s panem rozhodčím Wolfgangem Schirmerem všichni zúčastnění švýcarští honiči ...to je celý Bastien :) evropské trofeje