English Deutsch
Lucernská štěňátka - Betty a Basko si řekli ANO ! (11 x foto)
Neděle, 28.dubna 2019 07:10

BETTY a BASKOS radostí a nadějí oznamujeme, že dne 26.4.2019 si v alpském švýcarském městečku Susch, řekli své psí ANO naše překrásná Bettynka a nádherný Basko.
Štěňátka lucernských honičů by se z tohoto výjimečného a dlouho očekávaného spojení měla narodit okolo 28. června.

O svatební cestě 
Ráno v pátek jsem dle plánu jela ještě s Betty na kontrolní měření progesteronu. Na klinice v Litoměřicích mají nové zařízení a výsledek je znám do dvaceti minut. Na všech mých cestách mě doprovází moje milá kamarádka Radka - jak já říkám skutečný "kamarád do deště" opravdový přítel. Při odjezdu z kliniky nám po chvilce volali, abychom  pokračovaly směr Švýcarsko.

V půl desáté jsme tedy odstartovaly naší 630 km ne až tak dlouhou cestu, zato s trochou adrenalinu. Dva dny před odjezdem jsem obula letní gumy, ale v okolí Garmisch Partenkirchenu nás v jednom z nejvyšších alpských průsmyků zaskočila sněhová přeháňka. Se štěstím jsme jí projely a o půl šesté přistály u Baskova domu. Pak už věci braly rychlý spád. Betty se vyvenčila, protáhla tělo a pan Giancarlo přivedl z domu Baska. V podstatě jsme se nestačili ani přivítat, neboť těm dvěma na seznámení stačilo deset minut a pak už z toho byla psí láska jako trám. Až poté došlo na dobrou kávu a přátelské povídání. Příjemné zjištění pro mě bylo, že Basko žije ještě se starší lucernskou fenkou v domě, stejně jako moji pejsani. Nikdo je neomezuje, mohou se volně po domě pohybovat a tak Basko Bettynku provedl celým svým královstvím. Měla jsem tak čas sledovat jeho sebevědomou a zároveň klidnou a přítulnou povahu. Zkrátka jsem byla nadšená, protože jsem před sebou viděla překrásný harmonický pár lucernských honičů. Majitel Baska několikrát Bettynce složil poklonu, že jde o mimořádně krásnou fenu a že by si sám přál, aby ti dva přivedli na svět štěňátka. Obdivoval Bettynky barvu, neboť jak říkal, i Basko pochází ze stejné barevné linie jakou nese Betty. Ne však co se rodokmenu týče, protože Betty a Basko jsou si zcela nepříbuzní. 
Od našeho příjezdu uběhla hodinka a před námi bylo rozhodnutí zda zůstat na noc nebo se vydat domů. Vzhledem k tomu, že spojení proběhlo v ideálním čase a předpověď počasí se na další dny zhoršovala, rozhodly jsme se pro odjezd. Měly jsme opět štěstí, počasí se na chvíli umoudřilo a obávaný průsmyk jsme projely bez potíží. Betty celou cestu spokojeně spala a domů jsme dorazily ve dvě hodiny ráno.
Nesmírně si přeji, aby vše dobře dopadlo a za dva měsíce se nám narodila vytoužená štěňátka. Cesta ke šťastnému "konci", kdy začíná nový štěněcí příběh, je ode dne hárání až po porod vždy provázená trochou obav, napětí, ale také nadějí a těšení se.
Držte nám tedy prosím palce i tlapkyUsmívající se

Z celého srdce moc a moc děkuji mojí milé Radce, za její obětvost čas a empatii prožívat moje nadšení pro chov tohoto impozantního národního švýcarského plemene, které již dvanáct let dělá můj život šťastným.
Děkuji také majitelům Baska za jejich vstřícný a velmi přátelský přístup ke splnění mého snu.


Betty a Basko - pohledy mluví za vše Betty byla nadšená ...a Basko taktéž Basko von Clüs krásný ženich Bettynka   Bettynka   Před námi blížící se vrcholky Alp nádherná krajina Alpy vzbuzují respekt