English Deutsch
BETTY SE STALA CHOVNOU FENKOU !
Sobota, 10.listopadu 2018 10:26

19. října 2018 byla Bettynka (Cira-Betty vom Adlerjäger) oficiálně zaregistrovaná jako jediná chovná fenka lucernského honiče v České republice. Registrace jí byla potvrzena Českomoravskou kynologickou jednotou.
Stalo se tak v jejích teprve 19. měsících a uchovnění předcházela řada mimořádně úspěšných výstav, na kterých v závěrečných soutěžích, pokud nestála jak se říká na bedně, tak téměř vždy figurovala v užším výběru těch nejkrásnějších psů. Její posudky hovoří o perfektním, vyváženém a ušlechtilém exteriéru. Na její výstavní kariéru se můžete podívat v rubrice Naše feny, ale přesto zmíním alespoň jednu z nich. Byl to její famózní úspěch na prestižní akci, jakou je Klubová výstava švýcarských honičů (8.9.2018 - Vysočany), kde se Betty stala absolutní vítězkou celé výstavy, tudíž nejkrásnějším jedincem - BIS.
Ten den také splnila poslední podmínku pro zařazení do chovu, bezchybně absolvovala bonitaci s vynikajícím posudkem a tímto závěrečným hodnocením - výška 54,5 cm, krásná fena, přínos pro chov.
Byla to dlouhá cesta za svým snem, pět let jsem sbírala informace o tomto bezvýhradně jedinečném plemeni, čím víc jsme o nich věděla, tím větší byla má touha lucernského honiče mít a další dva roky jsem čekala než se pro mě fenka narodí. Byla jsem v kontaktu se třemi chovateli ze Švýcarska a Německa a dnes jen mohu jejich slova - o výrazné inteligenci těchto psů, o neutuchajíci dobrosrdečnosti, o vyrovnané, veselé až šibalské povaze bez známek agresivity či sklonům k panickému chování, o intenzivním vztahu ke svému pánovi z čehož pramení jeho snadná výchova a ovladatelnost - do puntíku potvrdit. To vše jsem měla možnost poznat za téměř dva roky soužití s naší Bettynkou a jejím budoucím životním partnerem Bastienem. Velmi se těším, až jednou tento nádherný pár lucernských honičů přivede na svět svoje první štěňátka. Zatím jsou oba mladí, tak ať si ještě třeba rok užívají.

BETTY   BETTY   BETTY   BETTY