English Deutsch
Kleoška a Leontýnka prvních 12 dní (20 x foto)
Sobota, 15.září 2018 14:39

Kleoška a její LeontýnkaPo dvanácti dnech snad můžu dnes říct, že vše zlé je za námi. První týden byl pro Kleu, Leontýnku a i pro mě hodně náročný. Leontýnka se narodila jako nedonošené štěňátko, neměla srst na ouškách, smyslové chloupky také nebyly narostlé a nožičky měla jako párátka srstí sotva pokrytá. Od minulého úterý až do čtvrtka po tři dny, jsem s ní každé ráno jezdila na kliniku do Litoměřic na injekce. Nebyl to vůbec příjemný pohled vidět, jak do tak malého tělíčka zajíždí jehla. Cesta tam i zpět vždy trvala necelé dvě hodiny a je pochopitelné, že Kleoša mezi tím obrátila byt vzhůru nohama. Do té doby, také malá bojovnice stála na váze a nepřibírala. Zlom nastal až v pátek, kdy od rána číslice začaly ukazovat náhlý přírůstek. Nejprve to bylo 15g, druhý den 20, pak 40g a dnes neuvěřitelných 100g za den. Váha Leontýnky se téměř ztrojnásobila a nyní váží 960g, takže vypadá jako beruška kulička.

 
Tento týden již stres opadl a Klea i já si miminka užíváme a opatrujeme ho spolu s radostí. Kleoška rekonvalescenci zvládla bez obtíží, řez na bříšku jí netrápil, neboť v Litoměřicích šijí plastickým stehem, takže žádné nitky nejsou vidět a šití jí nešponovalo. V pátek se stehy vyndaly a jizva je čistě zhojená. Klea je nesmírně citlivá a láskyplná mamina a její péče je neskutečně dojemná. Více Vám jistě řeknou následující fotky holčiček od druhého dne po narození až po včerejšek.

2. den po narození - Leontýnka měla hlavičku skoro jako holátko beruška 4. den - už začínala mít sílu v teple u maminky 6. den - Kleoška z ni oči nespustí co dodat.... 1. týden - Leontýnka už má rysy plně vyvinutého štěňátka začíná se pěkně kulatit stále při chuti 12. den - Klea je šťastná a svojí malou princeznu miluje další fotky už komentáře nepotřebují ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... .....