English Deutsch
Duhové kuličky do světa se rozkutálely (24 x foto)
Pondělí, 23.července 2018 12:12

Kalisto alias BrunoDuhová štěňátka - duhové kuličky, tak takto, víc než výstižně, je pojmenoval jeden z mých přátel na FB a dnes už jim nikdo jinak neřekne.
Pomalu se uzavírá jeden štěněcí příběh, šest štěňátek už dělá radost svým páníčkům, ve středu odjíždí poslední Kaisha.
Ano, jejich narození bylo trošku překvapením, ale já jsem dnes osudu vděčná, že se nám právě tato štěňátka narodila. Byla to chovatelská a i lidská škola, která mě posunula zase dál. Vím, že majitelé těchto štěňátek jsou skuteční srdcaři a byť na svoje ušaté štístko většina z nich čekala dlouhodobě, nikdo neřešil jejich barvu, jen se po porodu zeptali, jak se mamince a miminkům daří, a že už se broučka nemůžou dočkat. A to je ten nejlepší odrazový můstek pro šťastný život našich neopakovatelných duhových kuliček.


Tímto bych chtěla všem našim páníčkům z celého srdce poděkovat za krásný, čistý lidský postoj - věřím Vám a vážím si Vás.
Nyní po odjezech mi chodí jedna zpráva za druhou a všechhny mají veskrze stejný obsah: máme úžasné štěndo, milé, mazlivé, nebojácné, dokonce i čistotné, celou cestu domů prospinkalo, jsme za něj šťatní. To se skutečně moc hezky poslouchá, neboť za tím vším stojí z mé strany intenzivní péče o rozdováděnou partu capartů. Štěňátkům se věnuji bez přestávky celý den, nejde jen o krmení a jejich hygienu, ale především o jejich výchovu a přípravu na bezproblémový přechod do nových domovů. To vše je někdy náročné a vyčerpávající a i proto, jsem dlouho zvažovala následná štěňátka, která nyní s největší pravděpodobností čeká naše Kleoška. Dva vrhy za sebou u nás zvykem nebývají. No, do září si jistě stihnu odpočinout .
Ale teď zpět - kam, že se nám duhové kuličky zakutálely ?
KLEOFÁŠ
Kleoška si vybrala Marcelka majitelka našeho odchovánka švyckého klučiny Inga. Její práce je psychicky docela náročná, stará se o staré lidi na sklonku jejich života. Díky Ingovi poznala, jak přítomnost čtyřnohého kamaráda dokáže kompenzovat někdy těžké zážitky a kolik radosti už jí a její rodině do života přinesl. Rozhodla se tedy Ingovi pořídit kamaráda a sobě o radost víc.
Ingo, Kleošek a Adámek klučičí parta Kleo a Ingo Marcelka a její ušounci krásné....
KIMARON
Kimíček bylo prostě očekávané a vytoužené štěňátko. S jeho majiteli Leonkou a Mírou se známe z výstav. Tam mě také zaujal jejich bernský krasavec Arbinek jako možný ženich naší Kleošky. To však ještě neměl splněnou bonitaci, kterou v červnu úspěšně prošel a tak už nic v cestě za Kleoškou nestálo. Je tedy jasné, že i Kimiček bude mít ušatého parťáka nejen na lumpárny, ale setkáme se s ním i ve výstavním kruhu.
Kimíček  a jeho neodolatelná kukadla asi zahradník :) seznámení Kimíka a Arbina malej a velkej......zatím :)
KAYLIE
Kaylinku alias Eby, tak tu budu mít ze všech štěňátek nejblíže, pouhých dvacet minut jízdy autem. Jako štěńátko "nejmenší", zato největší lumpice. Doma jí místo pejska budou dělat společnost kočičáci, díky jejímu temperamentu se nebojím, že se nestane pánem situace. Čeká jí aktivní život, plný výletů, pobytů v přírodě, což její povaze bude jistě vyhovovat.
Eby (Kaylie) na zahradě Eby   Eby a její spolubydlící
KNOXX
Na Knoxxíčka čekala jeho rodina celý dlouhý rok. Nějaký ten pátek se již dobře známe, aby tak ne, vždyť jsou to páníčci bernského klučíka Dunstíka synka našeho Banditty, kterého celá rodina nesmírně miluje. S Dunstíkem nás párkrát navštívili a moje smečka sedmi pohodářů v nich vzbudila myšlenku, kterou já sama dobře znám, že jeden honič nestačí. Jsem moc ráda, že vše tak dobře dopadlo a Dunstík se dočkal svého kamaráda Knoxxíka. 
Knoxxík po příjezdu seznámení s Dunstíkem  páni kluci budeme si hrát
KALISTO
Kalisto alias Bruno také bude mít parťáka a to dokonce přímo svého tatínka Alréda z Cukrovaru. Alfréd je aktivně lovecky vedený pes a jeho práce při lovu je natolik bravurní, že si široko daleko získala velký věhlas. Malý Bruno se tak bude od tatínka učit umění lovu pod vedením svých páníčků Evy a Martina. Oba kluci jim zároveň budou dělat milou společnost i doma, kotce u nich nenajdete. Doufám, že Bruník nezklame a půjde ve stopách svého otce.
přivítání s tatínkem Bruno a Alfréd
KARTUŠ
Kartušek podobně jako jeho bráška Bruno, bude rodinným kamarádem a se svým páníčkem se také bude věnovat loveckým aktivitám. Jeho předchůdce byl pejsek výmarského ohaře, který bohužel nedávno díky nemoci rodinu opustil. Věřím, že roztomilý Kartuš smutek zažene a úsměv zase vykouzlí.
Kartuš
KAISHA
Je další toužebně, dlouhodobě očekávané štěńátko. V rodině, kde bude Kaisha žít, měla krásný život bernská fenka Carlina Olaska, která se dožila úctyhodného věku čtrnácti let. Všem se po ní velmi stýská a tak ukolem Kaishinky je, zaplnit momentální prázdnotu a přinést radost a štěstí. Vím, že se jí to jistě povede, neboť povahově to je celá maminka Viki a to je skutečně kouzelné stvoření.
Kaisha