English Deutsch
Vikušky ženich Alfréd - seznamte se, prosím ! (16 x foto)
Pátek, 09.března 2018 17:52

Alfréd z CukrovaruDnešní povídání bude trochu delší, ale nechci jej krátit, protože vše mi zde přijde krásně zapadající do vyobrazení našeho krásného ženicha.
Jak jsem již psala, Alfréda znám od malička především z výstav, kde na mě vždy působil dojmem velkého sympaťáka. Přesto nebo právě proto jsem zatoužila poznat, jaký je ve svém domácím přirozeném prostředí.
Jen co jsem vystoupila z auta, Alfred už radostně přešlapoval u branky s výrazem - hurá je tu návštěva! Samozřejmě můj foťák nezahálel a pořídila jsem hodně snímků Vikuščina milého. Krásné počasí nás přimělo zůstat s rozdováděným Afrédem na zahradě a já jsem si najednou připadala jako u nás. Bylo dech beroucí vidět tohoto famózního psa v pohybu, kdy chvílemi vznešeně vyklusával jako „kladrubák“, pak zase dováděl jako pošetilé štěně s hračkou nebo předvedl pár sprintérských koleček, kdy na něm nádherně hrál každý sval.

Občas jsem zapomněla fotit a jen jsem se kochala a nechala unášet jeho ztělesněnou elegancí a radostí ze života. Mezitím panička Eva láskyplně a s obdivem o svém Alfrédovi vyprávěla a moc hezky se to poslouchalo. Řeč se samozřejmě stočila i na jeho lovecké dovednosti. Alfréd si mistrně vede především na naháňkách a pověstná je jeho práce s "vysokým nosem". Znamená to, že není při vyhledávaní zvěře odkázaný na stopu na zemi, ale orientuje se pachem po vzduchu. To mě velmi zaujalo, neboť právě pro tuto schopnost byla před dvěma lety vybrána naše tři švycká štěnátka do Německa, kde se úspěšně věnují mantrailingu (vyhledávání osob), který sice s lovem nemá nic společného, ale princip vypracování stopy je stejný.
Po chvíli jsme se přesunuli domů, a jaké bylo moje překvapení, když jsem v kuchyni uviděla producírovat se velkého kočičáka a jak jsem se dozvěděla, Alfiho velkého parťáka. Dále už jsem si opět připadala jako u nás v kuchyni - Alfréd kontroloval paničku při přípravě občerstvení a samo sebou se také dožadoval ochutnávky a šibalsky na mě pokukoval,  jestli se náhodou i já nepodělím.
V ten okamžik byl můj obrázek o Alfrédovi jasný. Stojí přede mnou ten pravý! Zkrátka švycák "PAR EXCELLENCE" - v lese vášnivý lovec, doma přítulný, klidný a roztomilý mazel. Alfred je nádherný elegantní "Švýcar". Aby také ne, vždyť pochází z česko - švýcarského spojení stejně jako naše Vikuška. Jeho otec je Aramis de Aversanne, pes žijící ve Švýcarku  a maminka Viki je naše Terezka, kterou jsem si ze Švýcarska přivezla.
Alfréd mě zcela okouzlil a po dnešní návštěvě si o to víc přeji, aby se našemu tolik nadějnému páru, Vikušce a Alfredovi, narodila jejich první štěňátka.

ALFRÉD ALFRÉD ALFRÉD ALFRÉD šťastný pes Alfík jeho radost portrét jeho ušlechtilé hlavy dokonalá elegance v přirozeném postoji bezchybně rovné dlouhé nohy Vikušky milého doma v pelíšku šibalský pohled Alfréd je moc milý