English Deutsch
Naši lucerňáčci (21 x foto)
Neděle, 07.ledna 2018 11:38

BettynkaV tuto dobu před rokem, jsem jako na trní čekala, jestli se pro mě v Německu narodí moje vytoužená fenečka lucernského honiče. No a dnes tu mám lucerňáčky rovnou dva - Bettynku a Bastiena. V Česku jsou jediní lucernští honiči a tak často dostávám otázky jací jsou, jakou mají povahu. Zajímala jsem se o ně dlouhých sedm let a tak jsem si časem udělala svůj obrázek. Musím říct, že moje představy splnili do puntíku, ba i předčili. Jsou přítulní, vnímaví, jako každý honič dobrosrdeční, konfliktní chování jim je cizí a jejich člověk je vždy u nich na prvním místě. Co je však pro mě novým poznáním, je to, že jsou výrazně bystří a mají promyšlené komediální chování. Berňák když chce něčeho dokázat nebo něco získat, tak použije svůj pověstný smutný pohled. Lucerňák má však v očích čertovské plamínky a každou i vážnou situaci obrátí v legraci. Jsou to psi bez známek stresu, vše je pro ně zábava. To jsem poznala i při výstavním výcviku Bettynky. Na to, aby pochopila oč jde, jí stačily pouhé dva týdny a to samé nyní pozoruji u Bastiena.

 
Za týden nás čeká výstava v Brně, kde Betty poprvé nastoupí do třídy mladých a pro Basťulu to bude jeho premiéra ve třídě štěňat. Jsem zvědavá, jak si klučina povede.
Betty už je psí slečna, 27. prosince jí bylo 10 měsíců a její míry jsou - 23 kg a 55 cm. Bastienovi budou zítra 8. ledna 4 měsíce a váží 15 kg a měří 45 cm. 
Máme z obou velikou radost, roste z nich moc krásný lucernský pár s božskou povahou.


Bastien Basťula Bastien a Viki packu na to :) Basťula :) Bastien a Betty Bastík kdo první ? pořád v akci holky počkejte ! komediant...to je celý on tak ta se taky povedla :) nácvik výstavního postoje kdo komu dá přednost ? :) Betty a Viki - nerozlučná dvojka Betty celá Betty vidíš to ? spadne nespadne :) počkej, je můj ....