English Deutsch
European Dog Show Wels - 4 x EVROPSKÝ VÍTĚZ pro nás !!! (24 x foto)
Úterý, 18.června 2019 11:30

moji Evropští vítězové - Viki, Leontýnka a BastienVe dnech 14.-16. června se v rakouském Welsu konala hlavní kynologická událost tohoto roku - EVROPSKÁ VÝSTAVA PSŮ 2019. Přihlášeno bylo přes 20 000 psů ! Naší stanici fantastickým způsobem prezentovali : za bernské honiče Leontýnka, za lucernské honiče Bastien a za švycké honiče Viki s Dantem. Všichni jmenovaní se stali EVROPSKÝMI VÍTĚZI !!!

Posuzoval vážený rozhodčí pan Wolfgang Schirmer z Rakouska.

LEONTINE Lady Bardotte - V1, BOJ, EVROPSKÁ VÍTĚZKA ml.
Jch BASTIEN vom Glichenberg - V1, CACA, CACIB, BOB, EVROPSKÝ VÍTĚZ
Ich DANTE Lady Bardotte - V1, CACA, CACIB, BOB, EVROPSKÝ VÍTĚZ
Ich HEDVIKA Lady Bardotte - V1, CACA, CACIB, BOS, EVROPSKÁ VÍTĚZKA

Celý článek...
 
Výstavní úspěchy Kimarona, Ivaline a Izzyho (4 x foto)
Středa, 12.června 2019 18:31

Vítěz plemene - Kimaron LBVe dnech 8.-10.června se v Nitře konala třídenní mezinárodní výstava. V sobotu naší stanici reprezentovala ve třídě pracovní Ivaline a v neděli ve třídě mladých Kimaron. Oba dva se stali vítězi plemene - BOB. Zvlášť velkým potěšením pro mě i majitelku Leonu jsou výborné úspěchy teprve ročního synka naší Vikušky Kimarona. Jsem si jistá, že tento překrásný pes se zařadí do plejády našich úspěšných švyckých honičů v barvách Lady Bardotte.

Ch IVALINE Lady Bardotte - V1, CAC, CACIB, GRAND PRIX SLOVAKIA, BOB
KIMARON Lady Bardotte - V1, CAC, CACIB, DERBY WINNER, BOJ, BOB

Dále jsem dnes od majitelů Izzyho obdržela dva certifikáty potvrzující jeho dosažené šampionáty - Německý šampion 2019, Šampion ČMKU 2019
Mám radost, že naši švyčtí honiči takovýmto skvělým způsobem prezentují naší stanici.

Celý článek...
 
Bettynka - 44. den březosti
Sobota, 08.června 2019 13:21

Bettynka se právě nachází již ve třetí třetině těhotenství, to znamená, že do porodu nám zbývají necelé tři týdny. To, že v březosti mají fenky zvýšenou chuť k jídlu je normální, ale u Betty je to trochu až extrém. Dostává třikrát denně nabaštit, ale přesto je jediným jejím zájmem monitorovat ledničku a kuchyňskou linku. Nepohrdne ničím, právě je období jahod, které musím před ní schovávat, jinak sama neví kdy má dost. Nejde si tedy nevšimnout, jak se den ode dne zakulacuje. Při pohledu na fotky, musíte uznat, že i to bříško naší krásné holčičce sluší.
Samozřejmě, že na některá štěňátka se už netrpělivě těší jejich budoucí páníčci a my je tímto zdravíme. 

Bettynka - naše krásná holka ušatá Bříško už neschová Už se nám hezky holčička zakulatila Šibalka jedna - stále v dobrém rozmaru

 
Speciální výstava KCHŠH - vítězný den našich ! (38 x foto)
Neděle, 02.června 2019 18:16

Viki, Bastík a Leontýnka nezaháleli :)V sobotu 1. června se v Náměšti na Hané konala Speciální výstava Klubu švýcarských honičů, kterou posuzovala vážená paní rozhodčí Stanislava Janická.
Této prestižní výstavy se zúčastnilo 24 jedinců. Naší stanici prezentovalo 8 zástupců - 2 bernští honiči, 1 lucernský, 5 švyckých a dále pak byli k vidění 4 bernští potomci našeho Banditty ! Jako chovatelku mě tento fakt velice potěšil. Pro nás to byla velmi úspěšná výstava s mnoha silnými výstavními momenty.
Viki a Bastien se stali Vítězi speciální výstavy a zároveň i vítězy plemene BOB. Bastík úspěšně absolvoval bonitaci a tímto se stává prvním CHOVNÝM PSEM lucernského honiče u nás. Leontýnka získala titul Nejlepší dorost spec. výstavy. Vikušky syn Kimaron se stal Vítězem spec. výstavy mladých a nejlepším juniorem BOJ. Izzy taktéž vysoutěžil speciálního vítěze a celkovou vítězkou BIS se stala dcera Banditty Danae. Závěrem třešnička na dortu, pro naší nastavající maminku Bettynku jsem převzala pohár a diplom s titulem - Klubová šampionka.
Z těchto výsledků mám nesmírnou radost, všem zúčastněným srdečně gratuluji a děkuji za skvělou prezentaci naší stanice, které si moc vážím. Jako vždy, poděkování také patří naší milé handlerce Josefíně Šoltésové za její bezvadné předvedení Viki, Basti a Leontýnky.

Celý článek...
 
Veliká radost - BETTYNKA ČEKÁ ŠTĚŇÁTKA !
Pátek, 24.května 2019 12:01

lady-bardotte-1-vrh_1Ano, dlouho očekávaná zpráva je tu ! Včera na klinice Live Litoměřice nám paní doktorka Štolcová oznámila radostnou a toužebně očekávanou zprávu, že naše milá Bettynka a překrásný Basko, by měli okolo 28.6.2019 přivést na svět první štěňátka lucernského honiče.

Vím, že je ještě před námi měsíc než se malí modrásci narodí a stát se může cokoli, přesto nyní zažívám jedno z nejšťastnějších období a na štěňátka se moc a moc těším. Smějící se
Po přiložení sondy se ukazovala jedna kulička za druhou
Bettynce již roste bříško

 
MVP Litoměřice - naši opět vítězní (15 x foto)
Pondělí, 20.května 2019 17:44

Leontýnka - 8. měsícůV sobotu 18. června se v Litoměřicích konala mezinárodní výstava psů, na které plemena švýcarských honičů posuzoval pan rozhodčí Miroslav Václavík.

bernský honič
LEONTINE Lady Bardotte - Velmi nadějná 1
Ich CHARLES Lady Bardotte - V1, CAC, CACIB, BOB
švycký honič
Ich INGO Lady Bardotte - V1, CAC, CACIB, BOB

Vítězům plemene Charlesovi a Ingovi patří velká gratulace a jejim majitelkám Monice a Marcele, poděkování za vynikající prezentaci naší stanice.

Celý článek...
 
Bettynka - 17.den možné březosti
Neděle, 12.května 2019 17:57

Ani se to nezdá, ale je to již 17. dní, co jsem byla s Bettynkou za jejím ženichem Baskem. Vzhledem k tomu, že se očekávají první lucernská štěňátka u nás, je Bettynky březost bedlivě sledovaná nejen mnou, ale i mnohými přáteli a fanoušky naší stanice.
Zda Betty štěňátka čeká zatím s jistotou říct nemůžu, ale jsou zde jisté indicie, které by jejímu těhotenství napovídaly. Očividně se změnilo její chování, nevyhledává divočení na zahradě s ostatními, stále si vyžaduje mojí pozornost a po celý den má v hlavince starost, co kde zbaštit něco dobrého. Pokud Betty štěňátka čeká, tak je zatím vše v nejlepším pořádku.

Bettynka  Tyto pohledy našich holek dobře znám.... Polehávání na zahradě nikdy nebylo jejím zvykem Ani divoška Leontýna s ní nehne Za dva týdny budeme moudřejší


 
Těhotenský kalendář naší Bettynky
Pondělí, 06.května 2019 06:43

Budeme li předpokládat, že naše Bettynka čeká štěňátka, připravila jsem si pro Vás její těhotenský kalendář. Po rozkliknutí níže uvedeného banneru, se Vám den po dni zobrazí průběh březosti až po den, kdy by se štěňátka měla narodit.


pregnancy5

 
Lucernská štěňátka - Betty a Basko si řekli ANO ! (11 x foto)
Neděle, 28.dubna 2019 07:10

BETTY a BASKOS radostí a nadějí oznamujeme, že dne 26.4.2019 si v alpském švýcarském městečku Susch, řekli své psí ANO naše překrásná Bettynka a nádherný Basko.
Štěňátka lucernských honičů by se z tohoto výjimečného a dlouho očekávaného spojení měla narodit okolo 28. června.

O svatební cestě 
Ráno v pátek jsem dle plánu jela ještě s Betty na kontrolní měření progesteronu. Na klinice v Litoměřicích mají nové zařízení a výsledek je znám do dvaceti minut. Na všech mých cestách mě doprovází moje milá kamarádka Radka - jak já říkám skutečný "kamarád do deště" opravdový přítel. Při odjezdu z kliniky nám po chvilce volali, abychom  pokračovaly směr Švýcarsko.

Celý článek...
 
AKTUÁLNĚ - chystáme se s Bettynkou za ženichem do Švýcarska !!!
Středa, 24.dubna 2019 18:24

Dneškem počínaje začaly přípravy na naší cestu za Bettynky vyvoleným, překrásným psem Baskem. Dnešní hodnoty progesteronu ukazují jako den "D" pátek 26. dubna. Pro jistotu jdeme ještě zítra na kontrolní měření.
Pokud vše dobře dopadne, tak by v chovu švýcarkých honičů v naší stanici a České republice došlo k mimořádné události a narodila by se první štěňátka lucernských honičů. V České republice je Betty jedinou představitelkou tohoto bezvýhradně ušlechtilého a povahově vyrovnaného plemene. Ode dne, kdy jsem si Betty z Německa přivezla, tak jí sledují i samotní švýcarští chovatelé a označují jí jako jednu z nejkrásnějších fen co znají. 
Já sama se na štěňátka nesmírně těším, nezbýva tedy než doufat, že příroda nebude proti. 
Milí přátelé a navštěvníci našich stránek, držte nám palce, aby vše dobře dopadlo.


Bettynka  Bettynka  Betty   Betty

 
MVP Praha - nepřekonatelná Viki (9 x foto)
Středa, 24.dubna 2019 17:07

Viki (Hedvika)O velikonočním víkendu proběhla v Praze mezinárodní výstava psů, kterou posuzoval pan rozhodčí František Šimek a myslím, že jsme si vykoledovali výborné výsledky. Naše fenomenální Viki se opět stala vítězkou plemene a počtvrté Vítězkou Prahy.

Ich HEDVIKA Lady Bardotte - V1, CAC, CACIB, BOB, Vítězka Prahy
Ch IZZY Lady Bardotte - V1, CAC, CACIB, BOS
Jch BASTIEN vom Glichenberg - Velmi dobrý 1
LEONTINE Lady Bardotte - Nadějná 1

Celý článek...
 
MVP České Budějovice - 2 x BOB pro bardoťáky ! (23 x foto)
Neděle, 14.dubna 2019 07:41

Leontýnky premiéra Včera 13.4. na této mezinárodní výstavě naší stanici skvěle prezentovali - Betty, Bastien, Ingo a Leontýnka.
rozhodčí: paní Božena Ovesná
bernský honič
LEONTINE Lady Bardotte - Velmi nadějná 1
lucernský honič
Jch BASTIEN vom Glichenberg - V1, CAC
Ch CIRA-BETTY vom Adlerjäger - V1, CAC, CACIB, BOB
švycký honič
Ch INGO Lady Bardotte - V1, CAC. CACIB, BOB

Celý článek...
 
Moje lásky ušaté (35 x foto)
Pondělí, 25.března 2019 18:13

Leontýnka a VikiJe to skoro měsíc co z našeho života odešla moje milovaná Dorotka. První dva týdny byly víc než těžké a stále mi moc chybí.
O honičích je známo, že jsou ve vztahu k člověku a také sami k sobě nesmírně empatičtí. Odchod Dorotky špatně nesl její syn Banditto a nejstarší dvanáctiletá Baruška, která s ní vyrůstala. Po dvou týdnech se se situací naši vyrovnali, ale poznali, že se mnou není tolik zábavy na jakou byli zvyklí.
O víkendu jakoby chtěli říct, smutku už bylo dost, chceme zase slyšet tvůj smích. Dobře ví, co na mě platí, na zahradě mi začali předvádět přehlídku svých psích kousků a že mě pobavili, tak při pohledu na fotky, o tom není pochyb.
V mnoha situacích jsem Dorotku s nimi jakoby viděla, neboť její pohledy, gesta a pohyby mám v hlavě za jedenáct krásných let nesmazatelně nahrané.

Celý článek...
 
Dorotka 14.2.2008 - 1.3.2019
Sobota, 02.března 2019 06:30

moje milovaná Dorotka Moc to bolí....žádná slova nemůžou popsat smutek a bolest, když odejde milovaný kamarád a člen rodinné smečky. I když víte, že se odcházení blíží, nejste na ten den připraveni. Dorotka nám všem strašně moc chybí, malou útěchou jsou mi nyní její děti Banditto s Kleoškou a její vnučka Leontýnka, ve kterých jí stále hledám a nacházím.
Děkuji ti Dorotko za jedenáct krásných a šťastných let plných tvé bezmezné psí lásky.
Odešla jsi, ale z mého srdce neodejdeš nikdy, miluji tě a NIKDY NA TEBE MOJE LÁSKO NEZAPOMENU.

 
NVP Bratislava - Betty je SLOVENSKÁ ŠAMPIONKA KRÁSY ! (29 x foto)
Pondělí, 25.února 2019 13:25

Bettynka Včera 24. února se konala v Bratislavě Národní výstava psů, kde se naše překrásná Bettynka stala - SLOVENSKOU ŠAMPIONKOU KRÁSY.
rozhodčí: pan Peter Harsányi (HU)
lucernský honič
Ch CIRA-BETTY vom Adlerjäger - V1, CAC, Vítězka Slovenska, BOB
Jch BASTIEN vom Glichenberg - V1. CAC, Vítěz Slovenska, BOS
švycký honič
Ich HEDVIKA Lady Bardotte (Viki) - V1, CAC, Vítězka Slovenska, BOB
KIMARON Lady Bardotte - Nadějný 1

Celý článek...
 
Dorotka slaví 11. narozeniny
Čtvrtek, 14.února 2019 15:32

Ano, před jedenácti lety se na svátek sv. Valentýna narodila naše milovaná Dorotka. Bohužel svůj narozeninový den, si Dorotka moc neužila, neboť jsme musely navštívit vet. kliniku. Před dvěma týdny prodělala slabší mrtvičku a prognózy byly všelijaké. Bylo zoufalé vidět jak se ze seběvědomého a vznešeného stvoření stala hromádka neštěstí. Dorotka nás nepoznávala, nepoznala ani zahradu a dům. Dostala několikatery léky a její stav se po deseti dnech přiblížil opět k normálu. Dnes se její stav však zkomplikoval v souvislosti s jejím nadorovým onemocněním. S paní doktorkou jsme zvažovaly operativní odebrání obou mléčných žláz, ale v jejím věku by byl takto masivní zákrok již velmi riskantní.
Dobré je, že Dorinka se svým zdravotním neduhům nepodává, svojí smečky se nestranní a chuť k jídlu jí neopouští. Pro Dorotku udělám vše co bude v mých silách, aby si mohla spokojeně užívat nadcházejícího jara a slunečních paprsků, které ona tak miluje.

moje milovaná Dorotka  Dorotka  Dorotka se svojí vnučkou Leontýnkou bábinka Dorotka miluje sluníčko - dělá jí to dobře

 
DUO CACIB Brno - 2.2.2019 (10 x foto)
Neděle, 03.února 2019 08:12

Betty - BOBPosuzovala paní rozhodčí Laura Cox z Irska.
lucernský honič
Ch CIRA-BETTY vom Adlerjëger - V1, CAC, CACIB, BOB - Vítězka plemene
Jch BASTIEN vom Glichenberg - V1, CAC, CACIB, BOS
švycký honič
Ch IVALINE Lady Bardotte - V1, CAC - tímto dnem získala tiul Česká šampionka
bernský honič
Ch Charles Lady Bardotte - 2.2.  V1, CAC
                                          - 3.2. V1, CAC, CACIB, BOB
                                           -
získává titul - C.I.E. Mezinárodní výstavní šampion

Celý článek...
 
Představujeme Vám Bettynky ženicha - Basko von Clüs
Pátek, 25.ledna 2019 10:16

Ano, tak tohoto překrásného švýcarského psa Baska von Clüs, jsem zvolila jako budoucího otce našich prvních lucernských štěňátek! Basko je v současné době jeden z nejlepších švýcarských chovných psů. Je to pes velmi úspěšný výstavně i pracovně a v chovu se již ve Švýcarsku podvakrát výborně osvědčil. Jako jeden z mála má přiznaný titul Švýcarský výstavní šampion a samozřejmostí jsou lovecké zkoušky v 1. ceně.
Výběr ženicha jsem probírala s chovatelem panem Ramppem, od kterého mám Bettynku, neboť on má v chovu lucernských honičů téměř třicetiletou zkušenost a já si nechala poradit. Oslovila jsem tedy majitele Baska a ten byl naším zájmem srdečně potěšen. Ochotně mi poslal rodokmen, fotky a posudky z výstav. V posudcích má Basko uvedeno, že jde o elegantního psa s velmi krásnou hlavou, výbornými tělesnými proporcemi, s perfektní srstí a barvou, s elegantním a prostorným pohybem a přátelskou povahou.
Basko a Betty tak tvoří vskutku nadějný, ideální a nepříbuzný pár dvou jednoznačně typických jedinců tohoto neobyčejného ušlechtilého plemene.
Pro to, aby se nám malí lucerňáčci narodili, udělám maximum. Nesmírně se na ně těším a i když vím, že stát s může cokoli, tak bez plánování, nadšení, těšení se a snění, to zkrátka neumím.
Za ženichem bychom měli jet v jarních měsících.

A zde je krásný Basko von Clüs
Basko von Clüs Basko  basko Basko  Basko  Švýcarský výstavní šampion
 

 
Leontýnka a její rodinka (20 x foto)
Středa, 16.ledna 2019 09:25

Leontýnka Uplynul další měsíc a Leontýnka se mění před očima v krásnou nohatou psí slečnu. Ano, dlouhé nožky, rovné jako pravítko, jsou pro naší stanici příznačné a jak je vidět, nesou se z generace na generaci. Poštěstilo se mi, že mám doma tři pokolení bernských honičů, zakladatelku našeho rodu a zároveň Leontýnky babičku Dorotku a její dceru Kleošku a synka Bandittu.
I když se naše psí rodinka rozrostla na číslo 8, a to ve většině případů neplánovaně, neboť já svému srdci poručit neumím, tak jejich soužití je stále bezkonfliktní se vzájemným přirozeným respektem a šťastné.
Leontýnka je temperamentní živel, občas jí musím krotit, protože ti nejstarší na její výpady a věčné okusování už dvakrát zvědaví nejsou, ale nakonec vždy sama pochopí, že na pořádnou divočinu a řádění jsou tady tety Betty a Viki.

Celý článek...
 
NVP Brno 12.1.2019 - Betty se stala Šampionkou ČMKU (11 x foto)
Neděle, 13.ledna 2019 11:45

Betty šampionkaJestli jsme do nové výstavní sezóny vstoupili pravou či levou nohou nevím, ale na každý pád to byl začátek velmi povedený. Naše lucernská kráska Bettynka se stala Šampionkou ČMKU a zároveň také Klubovou šampionkou. Bettynka, Bastien a benjamínek Kimaron si odnesli ta nejlepší ocenění a krásné posudky.
Lucernské honiče posuzovala rozhodčí paní Věra Dvořáková
Ch CIRA-BETTY vom Adlerjäger - V1, CAC, Národní vítězka, BOB - vítězka plemene
Jch BASTIEN vom Glichenberg - V1, CAC, Národní vítěz, BOS
Švycké honiče posuzoval rozhodčí pan Miroslav Václavík
KIMARON Lady Bardotte - Velmi nadějný 1 (maj. L. Todorová)

Celý článek...
 
! Plánujeme první štěňátka LUCERNSKÉHO HONIČE u nás !
Pondělí, 07.ledna 2019 12:57

Závěrem roku jsem měla dostatek času přemýšlet, jakým směrem se budou ubírat chovatelské plány naší stanice. Někteří z Vás si již možná všimli, že jsme na léto měli v plánu štěňátka švycká s naší Vikuškou a na přelomu podzimu a zimy s lucernskou fenkou Bettynkou. Plánovat si však člověk může cokoli, ale příroda má vždy hlavní slovo. Hárání holek proběhlo tak, že by s největší pravděpodobností došlo k situaci, kdy by se tyto dva vrhy „potkaly“ nebo by byly těsně za sebou. Prostory pro odchov dvojích štěňátek by u nás byly, ale vzhledem k tomu, že štěňatům věnuji maximální péči, aby do nových rodin odcházela ve výborné kondici a hlavně částečně vychovaná a nechci dělat kompromisy a nic ošidit, musela jsem se rozhodnout.

Betty bude v létě v ideálním věku, aby se poprvé stala maminkou a Vikuška již svoje první štěňátka měla. Proto jsem se rozhodla pro lucerňáčky. Jejím partnerem bude v budoucnu náš milý Bastien, ale nyní je to teprve roční pejsek a v době případného krytí ještě nebude chovným. Půjde tedy o zahraniční krytí a to ženichem ze Švýcarska. Pejska pro Bettynku již máme ve Švýcarsku dohodnutého a v brzké době Vás s budoucím otcem štěňátek lucernského honiče seznámím.

Pokud by se stalo, že by Bettynka nezabřezla, tak bude samozřejmě platit původní plán pro letní švycká štěňátka.


Cira-Betty vom Adlerjäger Bettynka  Bettynka   

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>

Strana 1 z 5