English Deutsch
LOVECKÉ AKTIVITY
Lov je pro švýcarské honiče přirozeným a za tímto účelem byli po staletí v zemi původu šlechtěni. Práce honiče nespočívá v brutálním zacházení s loveným zvířetem, ale spočívá ve vyhledávání a následném nahánění zvěře směrem k lovci, popřípadě k dohledání úlovku. Neagresivní a přátelská povaha krásného honiče však u nás vede k jeho vnímaní jako psa rodinného.
Na honech jsou běžně k vidění a několik našich štěňat se věnuje lovu pravidelně. Složení loveckých zkoušek je dobrým počinem pro pochopení mentality honiče a pro vybudování intenzivního pouta s pánem, které je pak základem jeho úspěšné práce. Švýcarský honič musí být vnímán jako parťák a výcvik nesmí být tvrdý.  Je-li vystresovaný tvrdým přístupem nebo žije-li v kotci bez kontaktu s rodinou, nikdy nebude mít ideální výsledky.  Uvedená fakta a dosavadní zkušenosti  nám ukazují, že švýcarský honič není vhodný pes pro každého myslivce. 
Všichni naši psi i feny mají dobré lovecké vlohy a jsou schopni perfektně zkloubit přednosti pracovní se svým dokonalým vzhledem a bývají pravidelně vítězi soutěží krásy .

Felicita Lady Bardotte a Hubert Lady Bardotte (žijí v Rusku)
Feli a Hubert jsou nejen výstavně velmi úspěšní, ale především to jsou lovci tělem i duší. Vycvičeni byli k lovu zajíců a lišek, jejich úspěšnost v této specializaci je bezchybná.
Dne 30.10.2017 složila Felicita náročné třídenní zkoušky lovu na lišku ve 3. ceně - z devíti psů je dokončila jako jediná !
zápis o vykonané zkoušce Hubert a Felicita Felicita Felicita Hubert uprostřed Felicita s Hubertem Felicita a Hubert Felicita Felicita vlevo Felicita                    
Dante Lady Bardotte
Náš výstavně nejúspěšnější švycký honič se aktivně lovu nevěnuje, ale ve svých čtyřech letech s jistotou prokázal i vynikající lovecké vlohy. Na první pokus složil barvářské zkoušky honičů v 1. ceně.
Dante Dante a jeho majitel Roman Dudl na zkouškách Dante  DANTE Dante                                                                                                                                                                                         
Bastien Lady Bardotte a Damian Lady Bardotte
Bastien a Damian se příležitnostně na pozvání účastní naháněk a i přestože lovecký výcvik neabsolvovali, tak si na honech počínají velmi zdatně v lese se rohodně neztratí.
Bastien a Damian s řádným označením Bastien vlevo Bastien Bastien se učil už jako štěně Bastien Bastien a jeho majitelka Katka Brůnová Bastien a Damian                                                                                                                                                             
Bingo Lady Bardotte alias Brit
Brit jen aktivně lovecky vedený pes, pro kterého je lov běžnou součástí života. Při naháňkách spíš preferuje vysokou, černou zvěř moc v oblibě nemá, jako většina honičů díky své inteligenci s ní do kontaktu nejde. Má úspěšně složené barvářské zkoušky honičů.
Brit Brit Brit Brit na lovecké chatě Brit odpočívá po lovu                                                                                                                                         
Dorian Lady Bardotte alias Pedro
Žije v chovatelské stanici z Cukrovaru s další švyckou honičkou Peewee a oba se příležitostně se svými majiteli účastní naháněk a dohledvání zvěře. Pedro má při práci velmi dobrou orientaci v terénu.
Pedro Pedro Pedro a Peewee Pedro Pedro a Peewee Pedro                                    
Ginette Lady Bardotte alias Eny
Na tuhle krásnou bernskou holčinu slyšíme jen samou chválu. Doma je to milá, přítulná holčička, v lese se rázem mění ve vášnivého lovce. Se svojí majitelkou se lovu věnují aktivně a mezi oběma panuje na lovu dokonalá souhra. (brzy přidáme aktuální foto)
Eny Eny