English Deutsch
Senzační úspěch - Prague Expo Dog 29.-30. 10. 2016 (18 x foto)
Pondělí, 31.října 2016 14:17

Viki na stupních vítězů s handlerkou Josefínou ŠoltésovouNa tuto dvoudenní mezinárodní výstavu jsem přihlásila Dorotku a Viki. Do Prahy jsem odjížděla, co se výsledků týkalo, s pokorou, neboť jsem věděla, že po oba dva dny nás budou posuzovat přísní zahraniční rozhodčí. Jenže to, co se povedlo Dorotce v sobotu, by se mi ani ve snu nezdálo. Ve svých devíti letech nastoupila ve třídě veteránů s konkurecí dalších šesti bernských honičů v různých třídách. Naše babi Dorotka paní rohodčí doslova okouzlila a ta nejen že jí ocenila titulem BOV (nejlepší veterán), ale neváhala jí s radostí udělit ocenění nejvyšší BOB - vítěz plemene ! Tohle z nás nikdo nečekal, ale bylo vidět, že tento výjimečný úspěch Dorotce přáli i ostatní vystavující. A aby moje radost nebrala konce, tak Vikuška také nezahálela a v závěrečných soutěžích se stala čtvrtým nejkrásnějším psem  BIG VI. skupiny FCI.
Také neděle pokračovala na vlně  úspěchu. Dorotka se stala opět nej. veteránem a v ten moment splnila podmínky pro přiznání titulu Český veterán šampion.

 Na získání tohoto šampionátu jí stačilo pouhých 14 dní ! První výstavu ve veteránech absolvovala před dvěma týdny v Českých Budějovicích. 
V neděli se k nám ještě přidal Vikušky bráška Dante, který si odnesl ocenění BOS a Viki druhého BOBíka. Pan rozhodčí mohl na Viki oči nechat. Po posouzení nás požádal o společné focení a žertem se mě zeptal, jestli bych mu Vikušku neprodala - byl to jeden z dalších velmi sympatických rozhodčích.
Můžu tedy říct, že máme za sebou nezapomenutelnou Prahu Mrkající .

sobota 29.10.2016
rozhodčí: paní De Ridder - Onghena Liliane (Belgie)
Ich AUDREY Lady Dorotte (Dorotka) - V1, BOV, BOB - Vítězka Prahy
Jch HEDVIKA Lady Bardotte (Viki) - V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOB - Vítězka Prahy, 4. místo BIG VI. sk. FCI

neděle 30.10.2016
rozhodčí: pan Nymann Gunnar (Dánsko)
Ich AUDREY Lady Dorotte - V1, BOV
Jch HEDVIKA Lady Bardotte - V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOB - Vítězka Prahy
Ich DANTE Lady Bardotte - V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOS (maj. R. Dudl)

foto sobota

Dorotka o BOV běh o BOB - Dorotka vpravo vítězka Dorotka Viki v kruhu Viki Viki - běh v závěrečkách Dorotka a Viki ve finále Viki Viki v užším výběru stupně vítězů 

foto neděle
Dorotka Dorotka o BOV a BOB gratulace pana rozhodčího VIKI Viki se panu rozhodčímu velmi líbila :) DANTE Viki vítězka Viki BOB a Dante BOS výstavní trofeje Vikušky a Dorotky 
Za fotky z neděle děkuji Romanovi Dudlovi