English Deutsch
Sváteční pozdravy (58 x foto)
Sobota, 31.prosince 2016 10:49

Cherry a její vánoční foceníBardoťáků je jak máku a tak každý rok dostáváme v čase vánočním přáníčka, fotky z výletů nebo s domácí pohodou.
Je tu konec roku a já bych chtěla všem páníčkům poděkovat za lásku a svědomitou péči, kterou svým pejskům věnují a také za zprávy a fotky, které nám po celý rok posílají.
Všem Vám přeji do nového roku jen to nejlepší, štěstí, zdraví a spostu veselých psích kousků s Vašimi miláčky.
Moc děkuji, udělali jste mi radost.
P.S.: moje přání - aby se rodinka Bardotte v příštím roce opět rozrostla Mrkající.

Celý článek...
 
Naši v Rusku opět úspěšní
Pátek, 30.prosince 2016 11:56

24. prosince se v Moskvě konala Všenárodní výstava psů. Felicita s Hubertem mi svými výsledky nadělili hezký dárek. 
Jejich majiteli Igorovi posílám srdečnou gratulaci a děkuji za vynikající prezentaci švyckých honičů v Rusku.
Ch FELICITA Lady Bardotte - V1, CAC RKF, BOB - Šampionka Ruska
Jch HUBERT Lady Bardotte - V1, CAJC RKF, BOJ, BOS - Junior šampion Ruska

Felicita diplom Felicity diplom Huberta 

 
......a byly šťastné a byly veselé (25 x foto)
Pondělí, 26.prosince 2016 08:39

Dorotka a VikiNaše děti jsou ve věku, kdy rozbalování dárků pro ně již není spojeno s momentem očekávání - a kdy už přijde Ježíšek Usmívající se.
Zato naše ušatá partička si tyto momenty překvapení užívá s nadšením jako malé děti. Na štědrý den, od samého rána při přípravě salátu a zdobení chlebíčků, se to v kuchyni "pomocníky" jen hemží. Dobře ví, že kousek šunky a sýra vždy mlsná tlamička dostane. Když je vše hotovo, odvedu je na zahradu, aby se trochu provětrali, a mezi tím jim pod symbolický stromeček nanosím dárky. Velký zdobený stromek již nějaký ten rok neděláme, protože by bez pochyby jejich "péči" stejně nevydržel.
A jak probíhalo radostné rozbalování dárků, o tom už povypráví další vánoční fotky.
Naše zlatííčka se postarala o kouzelnou sváteční atmosféru plnou štěstí a radosti.

Celý článek...
 
PF 2017
Středa, 21.prosince 2016 07:26

Všem Vám přejeme krásné vánoční svátky plné pohody a štědrosti a do nového roku 2017 mnoho štěstí, zdraví, spokojenosti a osobních i pracovních úspěchů.

..... 

 
! NOVINKA !
Čtvrtek, 15.prosince 2016 12:41

Prožívám klidný adventní čas, kdy už je nejen ukončena výstavní sezona, ale kdy odpočívají i naše skleníky. Pro radost sobě i Vám všem, co sledujete naše stránky, a především pro radost "svým" páníčkům jsem připravila novou rubriku - AKTIVITY.         Věřím, že se Vám bude líbit nový obrazový průvodce všemi možnými aktivitami našich ušáků.

 
Pozdravy od švyckých štěňátek (18 x foto)
Pondělí, 12.prosince 2016 09:47

IfigenieNení týden, abych nedostala nové zprávy a fotky od majitelů našich štěňátek. Jsou to řádky plné nadšení, radosti a chvály. Švycátka jsou chytrá, hravá, čistotná a mazlivá. Všichni se shodují v tom, že jakmile se se svým ušatým miláčkem někde objeví, okamžitě vzbuzují zájem a obdiv. To páníčky samozřejmě těší a hřeje.
Ifigenie a Iva se již intenzivně věnují výcviku mantralingu a od počátku si vedou velmi dobře. Jejich majitelé "mantrailéři" nejsou žádní začátečníci, mají letité zkušenosti a vidí, že obě holčičky mají nesporně slibné předpoklady.
Izzy nyní pilně trénuje na svojí výstavní premiéru. Poprvé bychom tedy chlapečka měli vidět v únoru v Brně.
Všem majitelům moc děkuji za fotky a milé zprávy, štěňátka mi dělají jen samou radost.
V celém článku najdete fotky: Ifigenie, Ivy, Svena (Ionasch), Izzyho, Inga a Igora.

Celý článek...
 
IHA Wels 10.12.2016 - Dante BOB
Neděle, 11.prosince 2016 07:22

Včera se v rakouském Welsu konala mezinárodní výstava psů, kde se za švýcarské honiče úspěšně prezentovali pouze potomci naší chovatelské stanice - Terezky syn Dante a děti Banditty dcera Bernie a synek Bamboo.
Dante tak vynikajícím způsobem zakončil letošní výstavní sezónu, která byla korunovaná titulem - Mezinrodní šampion krásy C.I.B.
Za bezvadnou celoroční reprezentaci naší stanice mnohokrát děkuji majitelům Danteho, rodině Dudlových.

výsledky z Welsu - rozhodčí pan Franz Zimmermann
Ich DANTE Lady Bardotte - V1, CACA. CACIB, BOB
BERNIE ze Starého sedla - V1, CACA, CACIB, BOB
BAMBOO ze Starého sedla - V, CACA, CACIB, BOS
C.I.B. DANTE DANTE BERNIE BAMBOO

 
Výlet do obůrky (25 x foto)
Neděle, 04.prosince 2016 08:11

vstup do obůrkyVčera byl krásný slunečný den a tak jsme podnikly rodinný výlet do nedaleké obůrky Mstišov. Je to už taková tradice, že v tomto předvánočním čase vyvezeme naše "gaučos" za zvířátky z lesa. Viki a Hachiko jeli poprvé a jako průvodce jsme vzali Apače, který to tam již dobře zná. Všude kam se člověk podívá, vidí volně pobíhajcí mini prasátka, což je asi největší atrakcí tohoto malého lesoparku. Jak jsem správně předpokládala, tak o malé čuníky měli naši "lovci nelovci" největší zájem. Apač si vzal do hlavy, že by nebylo špatné, přeci jen si trochu zalovit a jak mohl, tak malého štětináče prohnal. Hachiko a Viki neustále pátrali, jestli nenajdou větší skulinu v plotě, kde postávali jeleni, daňci a koňíci.
Byl to prima výlet a myslím, že "účastníci zájezdu" byli nadmíru spokojení.

Celý článek...
 
Dorotka a Viki - šampionky
Neděle, 27.listopadu 2016 13:03

V pátek nám pošta doručila obálku s potvrzenými diplomy Českého veterán šampiona pro Dorotku a Českého junior šampiona pro Vikušku. Viki zdobí mládí, takže získání tohoto titulu nebylo nikterak obtížné. Dorotka, které bude za krátko 9 let, byla v dobách svojí úspěšné kariéry skutečně odobou výstavních kruhů. Věk jí na kráse rozhodně neubral, svůj titul získala v rekordně krátkém čase a to na třech výstavách v rozmezí čtrnácti dní. Na všech třech výstavách získala titul BOV (nejlepší veterán) a na jedné z nich se dokonce stala nejlepším představitelem plemene BOB. V jejím věku a ještě v konkurenci dalších bernských honičů, se získání tohoto ocenění, dá považovat za výjimečné.

diplom Dorotky (Audrey) DOROTKA diplom Viki (Hedvika) VIKI

 
Výstavní školička podruhé (35 x foto)
Pondělí, 21.listopadu 2016 12:12

setkání štěňátekPřed měsícem, jako první, navštívil výstavní školičku Izzy. To vzbudilo zájem u dalších majitelů našich švyckých štěňátek. Podařilo se nám tedy najít vhodný termín, a tak se včera uskutečnil další trénink a zároveň úžasné setkání čtyř Terezčiných štěňátek se svými majiteli. Měla jsem tak možnost ve věku čtyř měsíců vidět holčičky Ianine s Ivaline a chlapečky Izzyho s Ingem. Ze setkání jsem měla ohromnou radost, ze štěňátek rostou velmi krásní a chytří pejsci. Všechna štěňátka si zaslouží pochvalu, neboť po dvouhodinové výuce byly pokroky jasně znát.
Musím říct, že máme skvělé páníčky, dopoledne v jejich společnosti bylo moc fajn. Věřím, že předvýstavní přípravu, kterou nyní svým štěňátkům věnují, brzy na výstavách úspěšně zúročí - mají na to, všechna štěňátka jsou opravdu povedená.
Všem Vám děkuji za milé setkání.

Celý článek...
 
Pohodový život naší partičky (58 x foto)
Neděle, 13.listopadu 2016 11:27

konec léta - Viki si užívá poslední koupáníPoslední dobou jsem se na stránkách věnovala především aktualitám o našich bernských a švyckých štěňátkách. Je to pochopitelné, touto radostí vždy žije celá naše rodina a i budoucí páníčci čekají na pravidelné zprávy. Štěňátka již dělají radost v nových domovech a život naší ušaté partičky se vrátil do starých kolejích. I já mám nyní zase spoustu času a většinu z něj věnuji našim pejsanům. Od konce léta jsem nafotila množství fotek a byla by škoda se o ně s Vámi nepodělit. Zachycují  okamžiky jejich pohodového a šťastného života.
Jsem ráda, že jim můžu věnovat svůj čas, ty momenty každodenní radosti za to stojí Smějící se .

Celý článek...
 
Přijela k nám Ellis a pozdravy od Ivaline a Ifigenie (12 x foto)
Čtvrtek, 10.listopadu 2016 16:20

Ellis (Inés)Včera k nám opět se svojí rodinou zavítala roztomilá okatá Ellis. Tentokrát nám sebou přivedla ukázat i svojí spolubydlící ohařku Molly.
Hned po příjezdu se na mě vrhla, poznala mě, pak na nic nečekala, rychlostí blesku vlítla do domu, poznala svoje hračky a řádila jako drak. Je to moc hezký pocit, vidět jak se štěňátka k nám s radostí vracejí. Určitě tedy mají hezké vzpomínky na svoje první týdny života u nás.
Dnes jsem také dostala nové fotky od majitelů Ivaline. Je to prý pěkná rošťanda, ale jak páníci píší, o polovinu výchovy se svědomitě stará její bernská kamarádka fenka Andělka.
V neděli 20. listopadu proběhne další kurz ve výstavní školičce, kam má Ivaline a ještě další její sourozenci namířeno. Moc se na toto setkání těším. 

Celý článek...
 
DANUBE duo CACIB Bratislava - 5.11.2016
Neděle, 06.listopadu 2016 11:58

Tato opět vydařená výstava byla tečkou za letošní výstavní sezónou naší krásné Vikušky. Ocenění nejvyšší a skvělý posudek jí vystavil polský rozhodčí pan Jan Ryk.
Jch HEDVIKA Lady Bardotte - Viki - V1, CAC, CACIB, BOB
posudek: excelentní typ, typická hlava, dobré předhrudí, excelentní linie, úhlení a pohyb
Na závěrečné soutěže jsem bohužel zůstat nemohla, Bratislavu jsem jela na otočku a přeci jen nás zpátky domů čekalo dlouhých 400 km.
Závěrem bych dnes mohla říct, že Viki, jak se zdá, kráčí ve stopách svojí fenomenální maminky Terezky.
Děkuji ti Vikuško za krásné chvilky výstavního štěstí tohoto roku Usmívající se

VIKI VIKI ...tak honem domů - čekají mě dva měsíce výstavních prázdnin :) 

 

 
Senzační úspěch - Prague Expo Dog 29.-30. 10. 2016 (18 x foto)
Pondělí, 31.října 2016 14:17

Viki na stupních vítězů s handlerkou Josefínou ŠoltésovouNa tuto dvoudenní mezinárodní výstavu jsem přihlásila Dorotku a Viki. Do Prahy jsem odjížděla, co se výsledků týkalo, s pokorou, neboť jsem věděla, že po oba dva dny nás budou posuzovat přísní zahraniční rozhodčí. Jenže to, co se povedlo Dorotce v sobotu, by se mi ani ve snu nezdálo. Ve svých devíti letech nastoupila ve třídě veteránů s konkurecí dalších šesti bernských honičů v různých třídách. Naše babi Dorotka paní rohodčí doslova okouzlila a ta nejen že jí ocenila titulem BOV (nejlepší veterán), ale neváhala jí s radostí udělit ocenění nejvyšší BOB - vítěz plemene ! Tohle z nás nikdo nečekal, ale bylo vidět, že tento výjimečný úspěch Dorotce přáli i ostatní vystavující. A aby moje radost nebrala konce, tak Vikuška také nezahálela a v závěrečných soutěžích se stala čtvrtým nejkrásnějším psem  BIG VI. skupiny FCI.
Také neděle pokračovala na vlně  úspěchu. Dorotka se stala opět nej. veteránem a v ten moment splnila podmínky pro přiznání titulu Český veterán šampion.

Celý článek...
 
Přijel k nám Ingo :) (12 x foto)
Středa, 26.října 2016 17:51

INGO - krásný ušounekDnes k nám na návštěvu se svojí milou rodinou zavítal Terezčin chlapeček Ingo. Z jeho příjezdu jsem měla velikou radost, okamžitě nás všechny poznal - Terezku, Vikušku, mě i svoje hračky. Hrál si, dováděl a lumpačil, jako by byl doma. Má miloučkou a bezprostřední povahu. Na páníčky máme opravdu štěstí, láska k Ingoškovi byla cítit z každé věty z každého doteku. Roste z něj velmi krásný pejsek a tak se jeho rodina rozhodla, že se s ním také ukáže na nějaké výstavě. Jestli vše vyjde, jak jsme si vše hezky naplánovali, tak se sourozenci Ingo, Izzy a Ivaline, ke konci listopadu sejdou ve výstavní školičce.
Jsem ráda, že cesta do Švýcarska měla smysl, Terezčátka jsou moc povedená a mají kouzelné povahy. Mám z nich radost a páníčci také.

Celý článek...
 
Izzy a jeho první den ve výstavní škole (10 x foto)
Neděle, 23.října 2016 14:07

Izzy přichází do školičkyTak jsem si toho našeho "prvňáčka" i s jeho majiteli, dnes odvedla na první hodinu do výstavní školy Jitky Bastl Hořákové.
Hned jak mě Izzy uviděl, začal mě vítat, pusinkovat, bylo jasné, že na mě nezapomněl. A řeknu Vám, v tom klučíkovi prostě něco je . Je to žáček snaživý a za pamlsek úplatný, tak moc mi připomínal loňské začátky mojí Viki. Je vidět, že majitelé se mu velmi věnují a jeho výchovu vedou správným směrem. Hned jsem ponala, že Izzy má vyrovnanou, kontaktní a veselou povahu, což je k výstavnímu vcviku velké plus. 
Také si myslím, že z něj roste velký fešák. A když už jsem u té chvály, tak pochvala patří i jeho mamince Terezce, která mu dala do vínku  krásně rovné nožky a ušlechtilý tvar hlavičky. 
Majitelům moc děkuji za láskyplnou péči, kterou svému zlatíčku věnují.

Celý článek...
 
Pozdravy od našich štěňátek (25 x foto)
Pondělí, 17.října 2016 11:49

Cherry a KatkaKaždý týden nám přicházejí další a další veselé zprávy, ať už od majitelů bernských nebo švyckých štěňátek. Je také pravda, že ne každý den je zalitý sluncem. O jeden takový se před čtyřmi dny postaral výtečník Chiquito. On a jeho starší kámoš porcelán Drago usoudili, že jejich nedozírně prostorná zahrada jim je jaksi malá, rozpletli pletivo a vydali se na výlet. Samozřejmě se po nich okamžitě rozjelo pátrání, které bezvýsledně pokračovalo po celou noc. Jejich panička Monika, byla strachy bez sebe a s každou další hodinou se strach měnil v čiré zoufalství. O půl šesté ráno zazvonil telefon a městská policie oznámila, že uprchlíci byli dopadeni ve vesnici vzdálené 7 km od domova.

Celý článek...
 
POSLEDNÍ LOUČENÍ - Igorek odjel do Švýcarska
Úterý, 11.října 2016 11:06

V neděli dopoledne zazvonil zvonek a já v tu chvíli věděla, že přišlo poslední loučení. Byl to divný pocit, ale Igorek mi vše ulehčil. Jakmile spatřil svoje budoucí páníčky, bez váhání si to k nim namířil a radostně od jednoho k druhému poskakoval, jakoby je snad znal. Po dvou hodinách se vydal na cestu dalekou 800 km směr Zürich. Když se auto s Igorkem vzdalovalo od našeho domu, uvědomila jsem si určitou symboliku tohoto loučení.....Před sedmi lety jsem si ze Švýcarska přivezla jeho maminku Terezku (Amarena des gorges de la Lizerne) a dnes se její úplně poslední štěňátko vrací zpět do své země původu. Majitelé na Igorka čekali od března a přestože ve Švýcarsku v té době byla také štěňátka, zůstali věrni svému rozhodnutí a trpělivě čekali na svého Igorka. Jejich důvěry v nás si velmi vážím.
Měj se krásně Igorku, broučku náš.

IGOREK Igorek se loučí s maminkou loučení 

 
MVP České Budějovice 8.10.2016 - VIKI a DOROTKA VÍTĚZKY !
Pondělí, 10.října 2016 06:38

moje holčičky - VIKY a DOROTKAV sobotu 8. října se konala mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích, na kterou bylo přihlášeno 6 švýcarských honičů a z tohoto počtu naše barvy hájili za bernské honiče Dorotka a za švycké Viki, Dante a Hessie. Posuzoval velmi přísný pan rozhodčí Deschuymere Norman z Belgie a o známku VD nouze skutečně nebyla.
Pro nás to však byla výstava s důvodem k velké radosti. Před nedávnem mě popadla jakási výstavní nostalgie na doby, kdy jsem si vystavovala svojí Dorotku (Audrey). Je to již pět let, co byla naposledy v kruhu. Přihlásila jsem jí tedy s Vikuškou. Ve svých devíti letech (!) nastoupila do třídy veteránů. Dorotka se předvedla jako za mlada a pan rozhodčí s úsměvem ve tváři nevěřícně kroutil hlavou nad její kondicí a pohybem. Samozřejmě vím, že ve veteránech se titul CAC nezadává, ale možná ze samého nadšení jej dostala, má ho zapsaný v posudku a má i kartičku :)
Vikuška přes potíže, které jí sužovaly, v kruhu ožila a stala se vítězem plemene.
Bohužel na závěrečné soutěže jsme zůstat nemohla vzhledem ke stavu, v jakém Viki byla.

Celý článek...
 
Naše velká ušatá rodina (44 x foto)
Úterý, 04.října 2016 11:52

DAMIAN (8 týdnů - 4roky) a BASTIEN (8 týdnů - 5 let) kluci bardoťáciNení den abych nedostala zprávu či fotku štěňátek z nových domovů. Uvědomila jsem si však, že s mnohými majiteli našich i starších odchovánků jsem také v kontaktu na facebooku. Mám tak stále možnost sledovat, jak se z malých neposedných capartů stávají bezvadní rodinní parťáci, jak pokračuje jejich příběh, který u nás začal. Je to moc fajn pocit sdílet radost jejich majitelů ze života s nimi. Naše štěňátka mají na milující páníčky skutečně štěstí a já jim děkuji za lásku a péči, kterou jim neustále věnují.
Co víc si můžu přát.....Mrkající

Fotky nejsou seřazené podle věku, ale myslím, že to není tak důležité, podstatné je, o čem vyprávějí.

Celý článek...
 
Osmé a deváté loučení se štěňátky (12 x foto)
Pátek, 30.září 2016 12:19

Igorek s VikuškouTento týden nás čekalo osmé a deváté loučení. V pondělí nám do nového domova odcestovala Ifigenie a v úterý Iva. Obě holčičky odjely do Německa a shodou okolností se také budou obě věnovat mantrailingu. Majitelé Ifigenie mě kontaktovali již před rokem, v době kdy byla na světě švycká štěňátka z vrhu H. V tu dobu jsem však už žádnou volnou fenečku neměla. Tento rok jim štěstí přálo a svojí švycké holčičky se dočkali. Ifigenii smutno nebude, bude vyrůstat ve společnosti dvou bígliček, které také pocházejí z Čech.
A jaký byl příběh Ivy ? Počátkem roku mě kontaktovala chovatelka honičů ze Švýcarska, jestli bych mohla rezervovat jedno z našich plánovaných štěňátek zájemci do Německa. Znala můj vztah k našim pejsanům a vycítila i to, s jakou láskou jsou naše štěňátka vychovaná. Ví, jak jsou první týdny výchovy velmi důležité pro budoucí život pejska, pro pohodový vztah s majitelem a pro jeho celkovou vyrovnanost.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>

Strana 1 z 5