English Deutsch
Pedro, Desi, Dag a Darwin posílají pozdravy
Úterý, 27.listopadu 2012 09:54

Dorian alias PedroZ krásných dopisů od našich štěńátek je cítit, jakoby nevlídný podzim pro jejich pánečky ani neexistoval. Sluníčka rezatá jim dělají jen samou radost.
Dag (Donatello) a jeho kamarád Bernie si oblíbili podzimní práce na zahradě a snadšením zjistili, že je po pánečkovi stále co ,,vylepšovat,,.
Desi ač byla u nás o něco déle, se po příjezdu okamžitě zabydlela. Z fotek je znát, že se stala dalším mimčem v rodině.
Hezké fotky poslal také Pedro, které jasně vystihují, kudy se bude ubírat jeho kariéra.
Z Ukrajiny jsem od Žanny, která je velmi šťastná, že se dočkala svého vytouženého Darwina, dostala jak už to někdy

bývá zprávy dvě - jednu dobrou a druhou špatnou (naštěstí s dobrým koncem). Po příjezdu bylo prvních 9 dní jak z pohádky. Darwin se stal miláčkem všech, spřátelil se s novou kamarádkou fenkou finského honiče, byl veselý a rychle přibíral na váze. Desátý den se však u něj začaly projevovat příznaky vážné nemoci - BABESIE. Je to nemoc, jež přenáší určitý druh klíštěte a piják lužní hmyz podobný komárovi. Po kousnutí těmito parazity se do krve dostane prvok, který napadá krevní buňky. Při pozdní léčbě dochází k úmrtí. Momentálně je značný výskyt této nemoci zaznamenán v oblastech Ruska, Ukrajiny a Maďarska. Darwin měl však ohromné štěstí, neboť Žanna ihned rozpoznala oč jde a nasadila léky. Další dva dny byl Darwin v léčení na klinice. Čtvrtý den byla již jeho krev bez nálezu. Darwin se nakazil při cestě do Kyjeva spolu s fenkou kavkazského ovčáka, která se účastnila tamní výstavy. Jak jsem se dozvěděla od Žanny, tato nemoc teplokrevných zvířat je v současné době na Ukrajině nebezpečím číslo 1. Malý Darwin už je zase veselý a zcela zdráv.

Pedro na číhané  Pedro  Pedro (Dorian)  Desi po příjezdu do nového domova

pelíšek je samé mimi  Desi a Amálka  Desi  Dag a Bernie - zahradníci

Dag a Bernie - odkud začneme?  Dag  odpočinek po práci  Dag (Donatello)

Dag  Darwin v novém domově  Darwin