English Deutsch
VŠECHNA NAŠE ŠTĚŇÁTKA MAJÍ SVÉ NOVÉ DOMOVY
Středa, 14.listopadu 2012 08:04

Dante odjíždí za BertíkemVše tak neskutečně rychle uteklo a naše štěňátka nás opouštěla jedno za druhým. Rozjela se nám do všech koutů naší republiky a není kraje, kde by jste je nenašli. Tím se také splnilo moje přání, aby štěńátka zůstala u nás v Čechách. Jedinou výjímkou je však Darwin, který se vydal na cestu dlouhou 1800km na Ukrajinu do oblasti Kyjeva. V neděli odjela Dafynka a Dantík. Bráška naší Dorotky Bertík a jeho báječná rodina se tak dočkali, jak dnes už říkají svého malého ,,ještěra,,.  V pondělí se na západní Čechy vydal Dorian. Jeho rodina nedávno prožívala smutné období, neboť přišla nešťastnou náhodou o švyckého pejska Pedra. Malý Dorian dostal také jméno Pedro a své páníky si ihned získal.

Včera večer odjel Diego a dnes se bude seznamovat se svým novým domovem. Ještě deset dní budeme hlídat malou Desdemonu než se její panička vrátí z nemocnice.
Dnes mohu říct, že mám za sebou ,,Velkou chovatelskou školu,,. Samotný porod proběhl naprosto hladce, ale hned druhý den jsem věděla, že toto Terezka sama nezvládne. Začalo nekonečné dvoutýdenní přikrmování mlíčkem. Po druhém týdnu jsem začala učit štěňátka na kaši z granulí, což u normálního vrhu bývá až kolem čtvrtého týdne. Štěňátka měla ještě velmi silný sací reflex, takže to zrovna jednoduché nebylo, ale po třech dnech se úspěch dostavil. Bobánci začali být samostatní s velkou chutí do jídla  a pomalu i do lumpáren. Terezka celou péči rázem přenechala mně a spokojeně z gauče pozorovala jak má i člověk, jak se říká ,,jazyk na vestě,,. Všechno úsilí se vyplatilo, dnes naši cvalíci váží kolem 7kg. Denně dostávám zprávy plné nadšení z našich švycátek. Bylo to krásné i náročné období, na které nikdy nezapomenu.
Závěrem chci poděkovat Ivě Herianové (Chs Bencilla) mojí nejlepší kamarádce a Gabriele Jarošové (Chs Lady Alison) za jejich podporu, nedocenitelné rady a pomoc při hledání těch nejlepších páníků pro naší nádhernou ,,DVANÁCTKU,,.

Sluníčka rezatá pište domů a netýrejte svoje báječné páníky!!!!

setkání Bertíka a Dantíka  prohlídka nového domova  Dante v pelíšku  Dante
Dafy po příjezdu do nového domova  Dafy spokojeně spinká  Damian a Bastien (oba z naší CHS) na první procházce  Bastien a Damian - toto nepotřebuje komentáře
Diego před odjezdem  Desi ještě s Diegem  loučení Desinky a Diega  Diego