English Deutsch
Život naší psí rodinky
Neděle, 20.listopadu 2011 10:47

na zahraděNaše psí rodinka se od roku 2007 pravidelně každý rok rozrostla o jednoho psího člena. Dnes tedy naší domácnost okupují čtyři ušáci - Barunka, Dorotka, Terezka a Banditto. Tomuto spolku tiše vládne Dorotka a mám pocit, že občas i mně. Všichni s námi žijí společně v domě, odkud mají volný vstup na zahradu.
Když jsem měla jen Barunku a Dorotku, celkem pravidelně jsme chodily na vycházky. Dnes je situace jiná, ono ukočírovat šestnáct tlapek na volno je zkrátka nemožné. Díky dostatečně velké zahradě mají celodenního pohybu dostatek.
Pro jejich i náš klidný spánek mají v těsné blízkosti postavený psí domeček s vytápěním na příjemných 20 stupňů. Celý den tedy tráví s námi a kolem sedmé večer jdou spát do svého. Ráno o sedmé je budíček, to se tak akorát vyvenčí a potom ještě do desíti vyspávají. Kolem jedné odpoledne už ví, že se blíží krmení a nervozně pokukují po lince, jestli už se něco připravuje. Již delší dobu mámé v oblibě superpremiové granule Arden Grange. 

Odpoledne pak začne být smečka poměrně činorodá a o psí kusy není nouze. Zvlášť, když nás navštíví ještě pátý skoročlen Apač, který žije pouhých 100m od nás u mého syna. On je totiž vážně Apač. Setká li se Apač s Banditou, je to jak na divokém západě.

To tedy jen v malém nástinu jak žijí naši ,,honiči nehonící".

psí domeček     psí domeček     Barunka a Dorotka v domečku

Apač, Terez a Bandit     Dorotka a Bandit     Bandit

doma     Dora musí mít přehled