English Deutsch
Vánoční setkání bernské rodinky
Čtvrtek, 22.prosince 2011 11:00

PF 2012Vánoční přípravy jsou v plném proudu,  ale včera jsme pustili vše z hlavy a prožili krásný den s našimi přáteli. Na návštěvu k nám přijely kamarádky Bára s Dorotkou a Agneskou, Mariana s Aničkou a Amálkou a Nikol s Benetkou. Naše pětka Dorotka, Barunka, Terezka, Banditto a Apač celé dopoledne tušili, že se něco chystá. Tomu také odpovídalo bouřlivé vítání. Nejvíce akční, jak se dalo očekávat, byl Banditta s Apačem. Tolik krásných ušatých holek, kterou si jen vybrat? Největší zalíbení našli v Aničce a Benetce. My jsme se nemohli vynadívat na destíku dovádějících honičů. Vše se slovem popsat nedá, nejlépe báječnou atmosféru dokreslí fotografie. Bylo to moc milé setkání plné nezapomenutelných zážitků.

(Viz.celý článek 21x foto)

Celý článek...
 
Saša
Pondělí, 19.prosince 2011 16:37

Saša (Alex Lady Bardotte)Sašu jsem naposledy viděla letos v květnu, kdy nás se svými páníky navštívil. Včera jsem dostala několik fotek krásného ,,černouška,,. Je to nádherný pejsek s podmanivým kukučem.
Sašenka je svojí rodinou velmi milován a žije šťastný život spolu s kamarádem Malwinem.

Celý článek...
 
Mimořádný úspěch Terezky - TOP DOG 2011
Pátek, 16.prosince 2011 12:58

Dne 13.12.2011 byly na stránkách ČMKU zveřejněny výsledky soutěže Pes roku 2011. V této soutěži se vyhlašuje pět výstavně nejúspěšnějších psů z každé skupiny FCI v daném roce.
Naše Terezka získala 1. místo TOP DOG VI. skupina FCI.
Slavnostní vyhlášení se bude konat 14. ledna 2012 v Kongresové hale TOP Hotelu Praha od 10:00 hod. Nebudeme tam sami, na stupně vítězů se postaví i bernský honič Acki vom Weinberg (otec našeho Banditty). V loni se Terezka umístila na 3.místě, ale bohužel měla své dny, tak se té slávy nezúčastnila. Ale i tak jsem si slavnostní zážitek užila, neboť 5. místo patřilo naší Dorotce


Terezka Top Dog




Jen tak mimochodem. Vánoce jsou svátky šťastné a veselé, kdo by je chtěl mít ještě šťastnější a zatoužil by po krásném švyckém honiči jako je naše Terezka, tak má nyní jedinečnou šanci, protože v renomované chovatelské stanici Bencilla jsou právě k odběru už jen poslední tři štěňátka tohoto ušlechtilého a nesmírně milého plemene

štěňátka alt DSC_0807 alt

 
Pozdrav od Bellindy
Úterý, 06.prosince 2011 15:15

Dnes nás potěšily nové zprávy od majitelů Bellindy. Vyrostla z ní krásná psí slečna velmi podobná svému tatínkovi Akimovi. Je to prý veselá, temperamentní a učenlivá lumpice. Největší talent projevuje při úpravě zeleně na zahradě. Záhony již přeorganizovala k obrazu svému. Aby také ne, vždyť se narodila u zahradníků Mrkající. Belinka už také začíná s loveckou průpravou a zároveň se připravuje na svojí druhou výstavu, kde se setká s bráškou Bandittou. Na setkání se moc těšíme.
Majitelům děkujeme za to jak báječně se princeznu Belinku starají.


                                                     Bellinda

 
Obora Mstišov
Pondělí, 28.listopadu 2011 12:10

Vítejte v obůrce MstišovPo třech týdnech zamračeného a inverzního počasí jsme se dočkali sluníčka a na tento čas i nezvyklých jedenácti stupňů nad nulou. První adventní neděli jsme si zpestřili výletem do nedaleké obory Mstišov. Pro své malebné prostředí a díky rozmanitému složení zvířecích obyvatel je vyhledávaným místem pro turisty.
Dorotka v obůrce již byla, tehdy ji nejvíce zajímaly lišky. Banditta zvířata viděl poprvé a po celou dobu exkurze měl oči na vrch hlavy. Jakmile Dora spatřila zase ty dvě lišky šla si s nimi vyříkat co si minule nedopověděly. No..bylo to o fousky.

Celý článek...
 
Život naší psí rodinky
Neděle, 20.listopadu 2011 10:47

na zahraděNaše psí rodinka se od roku 2007 pravidelně každý rok rozrostla o jednoho psího člena. Dnes tedy naší domácnost okupují čtyři ušáci - Barunka, Dorotka, Terezka a Banditto. Tomuto spolku tiše vládne Dorotka a mám pocit, že občas i mně. Všichni s námi žijí společně v domě, odkud mají volný vstup na zahradu.
Když jsem měla jen Barunku a Dorotku, celkem pravidelně jsme chodily na vycházky. Dnes je situace jiná, ono ukočírovat šestnáct tlapek na volno je zkrátka nemožné. Díky dostatečně velké zahradě mají celodenního pohybu dostatek.
Pro jejich i náš klidný spánek mají v těsné blízkosti postavený psí domeček s vytápěním na příjemných 20 stupňů. Celý den tedy tráví s námi a kolem sedmé večer jdou spát do svého. Ráno o sedmé je budíček, to se tak akorát vyvenčí a potom ještě do desíti vyspávají. Kolem jedné odpoledne už ví, že se blíží krmení a nervozně pokukují po lince, jestli už se něco připravuje. Již delší dobu mámé v oblibě superpremiové granule Arden Grange. 

Celý článek...
 
Navštívil nás Bueno
Neděle, 13.listopadu 2011 08:58


Bueno alias JeffreyBueno jako štěňátko byl spíše samotář, pohodář s neustálou chutí k jídlu tudíž pěkný cvalík. Když jsem Buena alias Jeffreyho uviděla, nestačila jsem se divit. Z auta vystoupil krásný, elegantní pejsek s milou, přátelskou a živou povahou. S Bandittou se okamžitě poznali a po celou dobu si jen hráli a hráli. Jeho páníci mu věnují veškerý volný čas a je pro ně tím největším potěšením.
Vposlední době jsem měla možnost se setkat se všemi štěňátky z vrhu B a musím říct, že všechna žijí v opravdu báječných rodinách.

Po rozkliknutí - celý článek - se zobrazí více fotek

Celý článek...
 
5.11.2011 MVP Praha - Terezka C.I.E !
Neděle, 06.listopadu 2011 10:56

Výstava v Praze byla závěrem naší výstavní sezony za rok 2011. O skvělou tečku za ní se postarala Terezka. Díky titulu CACIB se stává Mezinárodní výstavní šampion (C.I.E). Banditto se naposledy předvedl ve třídě dorostu, opět se známkou Velmi nadějný 1. Z jeho posudku máme velikou radost - harmonicky stavěný pes s typickou hlavou, dobrou pigmentací, korektní skus, vyvážené úhlení, výborné chody a povaha. Jeho další účast na výstavě bude již ve třídě mladých.
V kruhu se předvedlo 8 bernských honičů a 4 švyčtí, které posuzovala paní rozhodčí Ing. Iva Černohubová.

Výsledky: Banditto - VN 1
               Terezka - V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB



Banditto při posuzování     Terezka v běhu

Terezka v postoji     Terezka s pohárem
 
       
Více fotografií z výstavy, které pořídila Barbora Dančová najdete zde

 
Banditto 7 měsíců
Neděle, 30.října 2011 14:10

BandittoV úterý 1.4. bude Bandittovi 7 měsíců. Za tu dobu mě náš líbezníček dokonale vyléčil z dnes již nepochopitelného přesvědčení, že fenky jsou mazlivější, poslušnější, čistotnější atd. Je nejzábavnějším členem naší psí rodinky, dá to rozum, je to ještě štěně. Jeho repertoár vypečených kousků je bezedný a tak si vysloužil několik přezdívek, z nichž nejoblíbenější je BERDOCHA (jméno bandity z ,,Mayovek,,).
Dnes klučina váží 24 kg, což je k jeho velikosti akorát. Výstavní kruh navštívil doposud šestkrát a odnesl si moc pěkné posudky. Stále je v období růstu, tak uvidíme jak se mu bude dařit dál.

Celý článek...
 
S Terezkou na schůzi
Pondělí, 24.října 2011 12:20


Terezka Každý rok se pravidelně koná členská schůze KCHŠH v příjemné restauraci, která se nachází v krásném prostředí Kunětické hory. Samozřejmě zde nechybí ani naši ušatí kamarádi. Tentokrát se mnou jela Terezka. Ta měla ihned po příjezdu o zábavu postaráno, převzala na sebe roli chůvy a trpělivě se starala o dvě štěňátka než si pro ně přijeli noví páníci.
Přeci jen jedna informace stojí za zmínku. Příští rok oslaví náš klub 20. výročí svého trvání. Při té příležitosti se 14.4.2012 v Mělníce uskuteční celorepublikový sraz honičů. Máme se tedy na co těšit.

Celý článek...
 
Štěňata aktuálně
Pátek, 21.října 2011 11:08

Do rubriky Štěňata bylo přidáno oznámení o plánovaném vrhu. Více zde.

 
Navštívil nás Bastík
Neděle, 16.října 2011 14:19

DSC_0999Krásný podzimní den byl k návštěvě jako stvořený. Se svojí rodinou k nám zavítal Bastien.   Po říjezdu byl trošku nesmělý, aby také ne, když se na něj sesypala ta naše horda. Po chvíli však bylo jasné, že se bráškové poznali a začali pořádně dovádět. To bylo něco pro Terezku, hned se přidala a klukům prohnala faldy. Zato mamina Dorotka opět nezklamala, o svojí ratolest příliš zájem nejevila, především kontrolovala stav dobrot ne stole.
Ze štěňátka Bastíka vyrostl krásný, poslušný pejsek a jak říkali jeho páníci, je to jejich miláček a nikdy by neměnili.                                      
 

Celý článek...
 
8.10. 2011 MVP České Budějovice - Terezka opět na stupních vítězů!
Sobota, 08.října 2011 12:18

Vítězové - Terezka 3.místo BIG a Acki 4.místo BIGJe to tak, Terezka to naše rezaté sluníčko, opět zazářila - 3.místo BIG.
Banditta se předvedl ve třídě dorostu s oceněním VN1. Byla přihlášená i Dorotka, ale vzhledem k tomu, že se nachází v období falešné březosti, nechali jsme jí doma. Na výstavě by byla akorát nevrlá, neboť ve své hlavince nosí imaginární štěňátka.
Jinak nás velmi potěšila účast Athoska (vrh A), který si po hezkém předvedení odnesl známku V1.
V poledne se za námi přijel podívat Bingo bráška Banditty. Bingo se již chystá také na svojí první výstavu a tak majitelé s námi strávili zbytek výstavního dne, aby viděli jak to chodí. Když jsem po půl roce Binga uviděla, žasla jsem nad jeho neuvěřitelnou podobou se svým otcem (Acki vom Weinberg), Podobně to máme i doma, Banditto je zase odlitek maminky Dorotky (Audrey Lady Dorotte).
Děkuji majitelům Athose za pěknou prezentaci a páníkům Binga za to, že se o něj tak krásně starají, vyrostl z něj nádherný pes.

Rozhodčí: paní Olga Dolejšová
Závěrečné soutěže: paní Věra Dvořáková

Výsledky:

Tereza - V1, CAC, CACIB, BOB, 3.místo BIG VI.skupina FCI
Banditto - VN1
Athos - V1

Celý článek...
 
Bastien a Bingo
Středa, 28.září 2011 13:05

Bingo alias BritDorotčiným štěňátkům bude 1.10. půl roku. Od majitelů Bastiena a Binga nám přišly potěšující zprávy a hezké fotky za něž děkujeme. Kluci vyrostli do krásy, vypadají již jako dospěláci.
Bastien žije se svojí rodinou v domě se zahradou a denně mu dělá společnost několik pejsků, převážně zlatých retrívrů. Má se moc dobře, je to miláček rodiny.
Bingo strávil léto na chalupě a jeho hlavním programem byl výcvik poslušnosti, kterou zvládá velmi dobře. Majitelům dělá samou radost.

Celý článek...
 
17.9.2011 NVP Brno - Terezka 1.místo BIG !
Sobota, 17.září 2011 13:14

Naše zlato Terezka 1.místo BIGVýstavní den začal jako obvykle - brzy ráno vstát, kafíčko, probudit ušaté spáče, nasměrovat kamarádku navigaci a hurá na výstaviště.
A přece tak jiný. Předvedlo se 10 bernských honičů a 2 švyčtí. Posuzovala paní rozhodčí Věra Dvořáková. Jako první do kruhu nastoupil Banditto. Na paní rozhodčí udělal velký dojem a na konci posuzování řekla: ,,To je úžasňák, nemám slov." Poté přišla na řadu Dorotka, trochu se nám holka spravila a do posudku dostala - ve výborné výživné kondici.

Celý článek...
 
Klubová výstava Litomyšl 2011 - Dorotka Český grand šampion !
Neděle, 11.září 2011 13:29

Naši vítězové Banditto s maminkou Dorotkou - jako vejce vejciVýstavu posuzoval mezinárodní rozhodčí pan Otakar Vondrouš. Jeho posuzování bylo velmi profesionální a spravedlivé. Při hodnocení psů v jednotlivých třídách vždy nahlas pro vystavující i publikum zdůvodnil vítězství toho či onoho psa. Úkol lehký neměl, představilo se mu celkem 44 švýcarských honičů z toho 34 bernských, 1 jurský, 2 luzernští a 7 švyckých. Po výstavě ještě následovala bonitace, na kterou byla přihlášena naše Terezka, prošla bez chyby, tudíž je odedneška chovná fena.

Celý článek...
 
27.8. 2011 MVP Mladá Boleslav - naši opět úspěšní !
Sobota, 27.srpna 2011 13:43

Paní rozhodčí Lenka Frnčová a naše vítězky Terezka s DorotkouPosuzovala paní rozhodčí Lenka Frnčová, hospitace Ing. Iva Černohubová. Přihlášeno bylo 12 švýcarských honičů z toho 9 bernských a 3 švyčtí.
Moc jsem se těšila na ten okamžik, kdy si Dorotka vyvede svého synka Bandittu do výstavního kruhu, stejně tak jako tomu bylo minulý týden, kdy mu dělal garde jeho otec Acki na Bratislavě. Rošťák Banditta vtrhl tedy do kruhu a úspěch byl na světě. Jeho obsáhlý posudek byl opět excelentní.

Celý článek...
 
MVP Duodanube - Bandittova premiéra - Terezka Slovenský šampion
Pondělí, 22.srpna 2011 13:55

Tak zase někdy v Bratislavě20.-21.8. jsme strávili báječný výstavní víkend v Bratislavě, z druhé strany republiky z Ostravy přijely kamarádky Iva, Eva a Hela se svými pesany.
Z naší smečky byli vybráni dva adepti a to Terezka s Banditou. Bandita vstoupil do výstavního kruhu poprvé a páni rozhodčí chválou nešetřili.

Celý článek...
 
Banditto - 4.měsíce
Pátek, 29.července 2011 14:21

Portrét Banditty1.8. opět oslaví náš Banditto své malé narozeniny. Říká se, že ,,roste jako z vody" - no nevím, nevím jestli z vody, ale dnes váží 19kg. Jak jsem již psala jde ve stopách své maminky Dorotky, která měla v tomto věku stejnou váhu. Za tři týdny se chystáme s Bandittou na jeho první výstavu. S výstavní přípravou to nikterak nepřeháníme, vždyť ve třídě Puppy jde jen o to, aby si zvykl na rušné prostředí. Jestli i v tomto bude následovat maminku, tak se mám na co těšit ! Dorotka totiž první rok svých výstavních ,,exhibicí" předváděla úprky z kruhu, zásadně neukazovala zuby a místo běhu vpřed řadila zpátečku. No a dnes, když vidí výstaviště, frká jako kůň před dostihem a nemůže se dočkat až jí nasadím předváděcí vodítko.

Zde je pár aktuálních fotek našeho Banditty:

 

Jestli budeš chytat lelky Banditto, zbodne ti to Dorotka Banditto

Banditto a Apač Apač se o své oblíbené ouško nerozdělí

Banditto A zase ten Banditto

 

 

 
NVP Mladá Boleslav - byla naše !
Neděle, 17.července 2011 14:32

Dorotka - V1, CAC, NV,CAC ČMKU, BOB, BIG 3.místo VI. skupiny FCIVčera 16.7. jsem se s Dorotkou a Terezkou vydala na NV do Boleslavi. Posuzoval pan rozhodčí Josef Němec a přihlášeno bylo 6 bernských honičů a 1 švycký. Naše barvy hájili Dorotka, Terezka a dva bráškové z našeho vhu ,,A" od Barunky Athos a Acki ve třídě mladých. Nebudu to protahovat, všichni jmenovaní bodovali.

Celý článek...
 
Pozdravy od štěňátek
Pátek, 15.července 2011 14:38

Tááákhle dlouhé uši FiďaseTak jako děti si naše štěňátka užívají skvělých prázdnin se svými majiteli. Dostali jsme krásné dopisy, jež mají téměř stejný obsah. Štěňátka již zvládají základní poslušnost, rádi cestují autem, jsou to pořádní jedlíci a majitelé všichni do jednoho jsou stále více nadšeni, že jejich volba padla právě na toto báječné plemeno.
Všem moc děkujeme za zprávy a fotky.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2